zmena MAC adresy počítača - dá sa to?

Sekcia: Hardware a Drivery 19.05.2005 | 17:48
Avatar sano2 Ubuntu 6.06  Používateľ
potreboval by som zmeniť MAC adresu počítača ale neviem ako. počul som že sa to dá. poradí mi niekto? som v linuxe len začiatočník. Vopred vdaka. sano
    • Re: zmena MAC adresy počítača - dá sa to? 19.05.2005 | 01:56
      L3go   Návštevník
      jasne ze sa da.. nielen v linuxe ale vsade :D
    • Re: zmena MAC adresy počítača - dá sa to? 19.05.2005 | 10:12
      puco   Návštevník
      No ak to driver tvojej sietovky podporuje, tak sa to da aj softwarovo. Pozri man ifconfig, myslym ze tam treba pridat hw ether nova_adresa
      • Re: Re: zmena MAC adresy počítača - dá sa to? 19.05.2005 | 11:03
        linuxo   Návštevník
        musis najprv zhodit sietovku for examle: ifconfig eth0 down potom zmenis MAC prikazom ifconfig eth0 hw ether XX:XX:XX:XX:XX a potom nahodis sietovku z novou MAC adresov
        • Re: Re: Re: zmena MAC adresy počítača - dá sa to? 19.05.2005 | 12:40
          hn   Návštevník
          .. no neiem ci je rozumne sem davat taketo veci ... ?? ak to niekto tak nutne potrbuje nech si to najde ...
          • Re: Re: Re: Re: zmena MAC adresy počítača - dá sa 19.05.2005 | 14:13
            zvalo   Návštevník
            preco by to nebolo rozumne? vsak to je bezne dostupna informacia, ziadna tajnost ... a ked niekto nevie pouzivat google or man ;)
            • Re: Re: Re: Re: Re: zmena MAC adresy počítača - dá 19.05.2005 | 15:00
              cobain   Návštevník
              pre hn to nieje asi preto rozumne ze sa stara o nejaku siet skade sa da pripojit do netu a je to chranene mac adresou teda aspon tak predpokladam ( aby sa mu nepripajal niekto na cierno) ked to je tak tak ho v tom podporujem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena MAC adresy počítača 19.05.2005 | 16:41
                peter golis   Návštevník
                ak je ta siet chranena iba mac adresou, tak si nic ine nezasluzi. zrejme mame na mysli wifi siete, ale na nich sa da nastavit kryptovanie. inac otazka sa mohla tykat aj pripojenia chello, ak ma dotycny doma pocitac a notebook. ked chce pripojit notebook na internet tak musi prehlasovat mac adresu a to je nepohodlne.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmena MAC adresy počítača 19.05.2005 | 17:48
                puco   Návštevník
                zabezpecenie siete cez MAC == ziadne zabezpecenie. To tak funguje pre obycajnych smrtelnikov, ale ludia co vedia napisat do googlu nieco ako change mac address, tak na nich to neplati.