Server

Sekcia: Hardware a Drivery 15.10.2007 | 17:02
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. So spoluziakom by sme chceli spravit amatersku ,,firmu'' na tvorbu stranok. Robili by sme ich znamym samozrejme za nejaku tu financnu odmenu. Zaprve by sme chceli poskladat vlastny server ( to je prva otazka, stacilo by aby ten server mal 20GB hdd, chceme tam nahodit ubuntu alebo debian, este nevieme,e nejakych 1,7Ghz a 256MB ram? ) ktory by nesprestajne bezal.. Vyhodila by ma mama z bytu kvoli uctu za elektrinu? :D No dalej, co musim spravit aby som mal staticku a verejnu ip adresu? Co na to potrebujem? A este, je mozne aby som poskytoval aj hosting a domenu zdarma? Teda, ulozil by som ich stranku niekde na localhost a priradil by som tej zlozke adresu napriklad www.tomihostranka.sk ? A ako sa nastavuje apache, ked chcem aby na tom pc bezala aspon nasa stranka napriklad www.wdkosice.sk (akoze web design kosice ). Potrebujem na to kupit si od niekoho domenu a az tak ju pouzivat na vlastnom servri? Kolko ma takyto server moze vyjst, keby som vsetky suciastky bral z pc bazaru? Monitor mi trebat nebude.. postaci mi ten co mam + popripade pouzijem SSH zeby som tam nepobehoval s monitorom po byte.
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Server 15.10.2007 | 18:29
      debiansk.org   Návštevník
      ahoj,prosim ta napis mi na root@debiansk.org ak chces teda vediet viac ja ti dam moje telefonne cislo , cau
      • Re: Server 15.10.2007 | 18:39
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Teraz ale neviem, ci to je pokus o vtip alebo to myslis vazne :d
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Server 15.10.2007 | 18:56
          debiansk.org   Návštevník
          myslim to vazne,pracujem s timto
          • Re: Server 15.10.2007 | 23:48
            rudhas   Návštevník
            Takže my ostatny sa o tom nedozvieme nič,,Teda mna konkretne to zaujima lenže telefonovat sa my neda,.,som rad že zvladam platit internet..No tak sa zlutujte ešte raz v starom roku,,
      • Re: Server 15.10.2007 | 23:51
        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
        ale ? a nezmienil si sa :D
        ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Server 15.10.2007 | 23:52
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      mam dotaz ...nebolo by jednoduchšie prenajať si server ? ....zato by ta mama nevykopla aspon z domu :D
      ked nevieš, tak nefušuj
      • Re: Server 15.10.2007 | 23:56
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ta elektrika doma vyjde lacnejsie.
        • Re: Server 15.10.2007 | 23:58
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          no je to možné ale určite to celkovo prenich bude lepšie aj kvôli skúsenostiam (výsúdil som z otázok).
          ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Server 16.10.2007 | 15:02
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Ono ani monitor vôbec nepotrebuješ, môžeš pripájať vzdialene.

      No 20GB HDD je myslím pre teba dosť, ked každému novému používatelovi pridáš do hostingu quotu 100MB si zrátaj kolko hostitelov možeš mať. Takže može ostať.

      Tá zostava PC je dosť slabá aspom čo si ja myslím, i ked webhosting....no...myslím že pridať nieje na škodu a najlepšie nové ale chápem že nejdeš zázraky zo začiatku tak ti vystačí menej používaný kompatibilný hardware. S debianom ako OS suhlasim maximalne a samozrejme netreba X-ka.

      tod ohladom hdw. a os.
      Close the Windows Open The Source
      • Re: Server 18.10.2007 | 20:45
        <<<>>>   Návštevník
        co sa tyka staticej IP tak to musis mat to uz som ti hovoril ... a co sa tyka domeny su aj domeny 3radu zadarmo ze mas text(aky si zvolis).DOMENAprvehoRADU napr sk/org/net/com/eu/edu atd ...
        toto ti sprostrediedkuvaju takzvane free dns servery napr https://www.dyndns.com/ =) tam mozes mat domenu 3radu zadarmo =) co sa tyka tej statickej linky tak to vecsinou ano ... jedine vynimocne ak by nejaky ten dns server mal funkciu sip = to je to ze tvoj pocitac bude posielat na ich server aku mas IP vzdy ked sa zapne v nejakom intrevalle to znamena ... to je ako ked mas voip telefon/router s funkciou voip a mas dynamicku adresu a vlastne ty si mozes nastavit ze ma odsielat v nejakom intervale tvoju pravu IPadresu na nejaky tvz SIPserver a ten kto ti bude chcet volat voip tak si pozrie na tom serveri aku mas IP =)
        potom matka by ta za elektriku vyhodila z domu
        Teda, ulozil by som ich stranku niekde na localhost a priradil by som tej zlozke adresu napriklad www.tomihostranka.sk
        co sa tyka tochto tak to by si si musel kupit domenu jasne ze druheho radu radu a nesom si isty ale keby si mal ze daredevil.sk a devil.sk tak by si si musel obydve kupit a platit ale niesom si isty pozor
        A este, je mozne aby som poskytoval aj hosting a domenu zdarma?
        ak by si si kupil domenu druheho radu tak mozes poskytovat domeny tretieho radu zadarmo =) to je text.tvojadomena.sk/eu/com

        niesom si totalne isty ale co sa tyka tych domen a radov pokusim sa to vysvetlit
        domena3radu.domena2radu.domena1radu
        martin.marfo.sk asi tak :P

        dobre co sa tyka toho dyndns.com da sa tam zaregistrovat ako zadarmo a na jedneho uzivatela mozes zadarmo mat az 5domen 3radu to znamena ze by si si spravil acount: daredevil
        a mohol by si zadarmo mat 5 domen tretieho radu:
        tux.dyndsn.com
        linux.dyndsn.com
        linuxos.dyndsn.com
        daredevil.dyndsn.com
        ubuntu.dyndsn.com

        ale na jedneho uzivatela len 5 zadarmo ale nemysli si ze si vytvoris 5uzivatelov a toto budes moc mat 25 domien 3radu oni to urcite sleduju podla IP aj ta ktora zalozila uzivatela aj tu IP servera ... ze na jeden server nemozes mat dvoch uzivatelov a viac

        ak sa v niecom mylim tak prepacte a opravte ma ja som do toho taky "laik" lebo s tym nerobim

        a bol by som tiez rad keby niekto okrem mna sa k tomu vyjadril a popripade ma doplnil
        • Re: Server 18.10.2007 | 20:47
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          dyndns neponúky demeny vtvare niečo.dyndns.com ale ponúka široké možnosti výberu napr. socket.homelinux.com atd. ;)
          ked nevieš, tak nefušuj
          • Re: Server 18.10.2007 | 20:55
            hmmmm   Návštevník
            ANo ponuka to je PRAVDA ale ja hovorim o bezplatnych bezplatne su len v tretieho radu
            • Re: Server 18.10.2007 | 21:15
              Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
              a tie čo som spomínal ja akože niesú zadara (bezplatné) ?
              ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: Server 18.10.2007 | 20:53
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          A este, je mozne aby som poskytoval aj hosting a domenu zdarma? Ano, ak to ty zaplatis za niekoho ineho :). Poskytnes mi 12l kofoly zdarma ? :)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte