lookback-apache

Sekcia: Konfigurácia 17.10.2007 | 19:37
thomas   Návštevník
Cawte

Mohli by ste mi poradit ako zapnut schopnost apachu lookback.
(Distro-Ubuntu)
Dik
    • Re: lookback-apache 17.10.2007 | 22:07
      WlaSaTy   Návštevník
      no pokial chces look back tak to bol druhy link v google. pokial chces pristupovat na apache cez loopback bez internetu, tak to mas tiez.
      • Re: lookback-apache 18.10.2007 | 18:59
        thomas   Návštevník
        No ja zvycajne predtym nez sa na nieco spytam, skusim vyriesit sam alebo vygooglit. Hladal som aj toto a klikol som aj na druhy link v google a podla toho navodu mi to neslo!!

        Ak to niekto ma funkcne, mohol by mi poslat cely subot httpd.conf prosim?
      • Re: lookback-apache 07.11.2007 | 23:56
        Avatar srigi   Používateľ
        Podla odkazu od Wlasateho som napisal jednoduchu quick-guide. Kto mate chut, tak si precitajte, tentokrat v Slovencine.
      • Re: lookback-apache 30.04.2009 | 18:09
        jano   Návštevník
        Ten tvoj komentar je rovnako zbytocny ako ten moj.
    • Re: lookback-apache 21.10.2007 | 14:52
      thomas   Návštevník
      nikto nic?
      • Re: lookback-apache 22.10.2007 | 14:18
        Avatar srigi   Používateľ
        Nechapem o co presne ti ide. Vsak staci Apache2 nahodit (postup vid CZ-Ubuntu-Wiki), spustit daemona, otvorit browser, natukat 127.0.0.1 a radovat sa z uvodnej hlasky.
        • Re: lookback-apache 22.10.2007 | 21:41
          thomas   Návštevník
          No apache ma schopnost "divat sa spat", ktora nie je defaultne zapnuta. Sluzi na to, aby si mohol vytvarat uzivatelsky privetive url. Cize napr . miesto www.server.sk/index.php?act=login napises www.server.sk/login. Adresar login v skutocnosti neexistuje a tak sa zavola indexovy subor o adresar vyssie. Ten potom rozoberie url (pomocou $_SERVER['PATH_INFO']) a zobrazi spravnu stranku.
          Ja len chcem vediet ako tu schopnost zapnut, podla navodu vyssie mi to akosi nefungovalo.
          • Re: lookback-apache 22.10.2007 | 22:49
            Avatar srigi   Používateľ
            Toto je skor schopnost PHPcka. IMHO.
    • Re: lookback-apache 22.10.2007 | 22:47
      thomas   Návštevník
      Uz mam vyriesene. V ubuntu apache pouziva ine konfiguracne subory, nie httpd.conf.
      Do suboru /etc/apache2/sites-available/default pridame:
      <Directory />
      #ine direktivy
      AcceptPathInfo On
      <Files index>
      ForceType application/x-httpd-php
      </Files>
      </Directory>

      Url je: www.server.sk/index/135/.atd
      • Re: lookback-apache 30.10.2007 | 09:26
        Avatar srigi   Používateľ
        Hey, ide toto zapnut cez .htaccess? Lebo by som si velmi rad napisal aplikaciu pre ostry web,, kde nemam pristup ku konfigurakom. A look-back sa mi paci viac ako mod_rewrite (je to omnoho jednoduchsie).
        • Re: lookback-apache 30.04.2009 | 21:28
          123   Návštevník
          da sa cez .htaccess RewriteEngine on. da sa php scriptom (nejaky url_handler.php co si napises), da sa vyuzitim databazy, da sa ked si spravis MVC frejmvork a napises dobry ruter...da sa mnohymi sposobmi