Dolphin

Sekcia: Ostatné 18.10.2007 | 21:22
Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
Stiahol som si Kubuntu 7.10 koli tomu aby som si z live cd prezrel, ako vyzera ten Dolphin. Cakal by som take okno v Gnome. V KDE4 sa to uz nebude dat prepnut na konqueror? Mne to pripada ako krok spet. Aky mate na to nazor?
    • Re: Dolphin 18.10.2007 | 21:30
      Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
      prepnúť filemanager sa určite budedať ,,,,mne ovela viac vyhovuje Konqueror ako nejaky Dolphin
      ked nevieš, tak nefušuj
    • Re: Dolphin 19.10.2007 | 08:27
      Slavo   Návštevník
      Prepnes to takto (mam anglicke KDE, ale bude sa dat urcite dovtipit, ako sa volaju zodpovedajuce slovenske polozky):

      Otvoris si Konqueror. V menu SETTINGS vyberies CONFIGURE KONQUEROR.

      Vlavo vyberies v okne FILE ASSOCIATIONS. V strome v strede okna rozbalis (tuknes na +) uzol INODE a tuknes na DIRECTORY. Vpravo staci potom zmenit prioritu programov na otvaranie adresarov, cize posunut Konqueror pred Dolphin.

      Ja som si tiez toto zmenil. Uz som si zvykol na Konqueror. Mam dojem, ze Dolphin je predvoleny kvoli rychlosti akou otvara a nacitava adresare a tiez kvoli novym uzivatelom, ktorym sa moze javit byt jednoduchsim.
    • Re: Dolphin 19.10.2007 | 14:24
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No mám taký blbý pocit, že konqueror bude o dosť funkcií ochudobnený oproti súčasnej verzii teda čo sa týka prehliadania súborov. Ale prepnúť sa samozrejme bude dať. Pre mňa je to jednoznačne krok smerom ku gnome (nič proti gnome, ale nemám rád keď si mám vyberať medzi gnome a kde, ktoré sa správa ako gnome).
      • Re: Dolphin 19.10.2007 | 14:39
        Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
        ale nerobí problém nahodiť si akúkolvek verziu Konquerora :)
        ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: Dolphin 19.10.2007 | 16:03
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Zatiaľ, po príchode KDE4 už neplatí.
          • Re: Dolphin 19.10.2007 | 16:12
            Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
            akoto ? ...to mi chceš povedať že nedokažeš nainštalovať lubovolný program (vtomto prípade Konqueror) ?
            ked nevieš, tak nefušuj
            • Re: Dolphin 19.10.2007 | 16:22
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ja som za to, ze ked uz ten dolphin ma byt, tak nech sa da rozsirovat o dalsie funkcie cez dake pluginy.

              predstavte si napriklad ze si tam pustite terminal, a napisete:

              plugin install plugin1 plugin2 plugin3
              • Re: Dolphin 19.10.2007 | 16:24
                Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                sam si si dal inšpiráciu pre Kgreenie :D
                ked nevieš, tak nefušuj
                • Re: Dolphin 19.10.2007 | 16:27
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  • Re: Dolphin 19.10.2007 | 16:31
                    Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                    jaj ozaj Kreenie pretože začiatočné G (zo Greenie) možme brať ako Gnome a ked tam bude namiesto G K tak sa to može brať ako zo slova KDE :)
                    ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: Dolphin 19.10.2007 | 17:28
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Len pre zaujímavosť podporu pluginov má. Rozširovanie je riešené pomocou KParts.
              • Re: Dolphin 27.10.2007 | 19:24
                Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
                No ja som za to aby ten Dolphin išiel DO SRÁKU!!! šak to neni normálny file manager. mne teda zobrazenie ikoniek nestačí.
                Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
            • Re: Dolphin 19.10.2007 | 17:26
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              No asi ťažko. KDE 3.x je už nepodporované. Takže jedine konqueror z kde4 ktorý je fakt osekaný a riadne.
              • Re: Dolphin 19.10.2007 | 17:48
                Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
                tak vtom prípade je to možné používať iba s nejakýmy pluginamy ako tu spomínate...ajked je zaujímavé že už nemá tu podporu
                ked nevieš, tak nefušuj
              • Re: Dolphin 19.10.2007 | 17:56
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                ako som hovoril davno, konecne z toho bude uz len web prehliadac :)
                • Re: Dolphin 19.10.2007 | 18:30
                  Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                  No mne to vôbec nevyhovuje. Ja mám rád keď mám univerzálny prehliadač. Rozdelím si napr. pohľady a naľavo mám náhľady na obrázky, napravo zväčšený obrázok, alebo pri surfovaní na internete mám otvorený v niektorom tabe adresár a zoberiem link na download a priamo hodim do správneho adresára ... Okrem toho nemusím spúšťať zbytočne internetový prehliadač keď chcem niečo rýchlo zistiť na internete.
    • Re: Dolphin 20.10.2007 | 01:23
      pol   Návštevník
      škoda, vždyt konqueror je už docela vymakaný souborový manager, snad se mu dolphin vyrovná (nemám s ním zkušenost) ale proč se konqueror alespoň v KDE4 neudržuje to moc nechápu, prostě je asi lepší začít od piky a vyčerpat asi trošku víc energie, než upravit_opravit už vyspěly konqueror
      • Re: Dolphin 20.10.2007 | 11:15
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Keď sa naštvem dorobím chýbajúce funkcie ja, osobne! ;) Keby tak dolphin vedel rozdelenie pohľadov ako napr. konqueror, že by som si mohol jedno okno rozdeliť na 4 (občas to používam .. celkom milá vec na veľkých monitoroch).
        • Re: Dolphin 20.10.2007 | 11:26
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          aj taby budu ? :-)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Dolphin 20.10.2007 | 11:47
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Dolphin taby mať nebude.
        • Re: Dolphin 27.10.2007 | 19:25
          Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
          DO TOHO DO TOHO,... A DO NĚJ!!!
          Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)