hlasitosť

Sekcia: Konfigurácia 19.10.2007 | 10:44
Martin   Návštevník
Aj keď mám v Amaroku nastavenú hlasitosť na 100% a na reproduktoroch ovládanie hlasitosti tiež naplno, mám taký slabý zvuk, že ho skoro nepočuť. Dá sa to nejako nastaviť?

Problém sa vyskytol po prechode z MDV 2007 na MDV Spring.
    • Re: hlasitosť 19.10.2007 | 12:34
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Skontroluj si, ci mas zastrceny kabel z reproduktorov do vystupu pre repraky (byva oznaceny zelenou) a nie nahodou do line-out (modra).

      Skus este nastavit hlasitost prikazom alsamixer.
      Niekedy programy menia hlasitost pre PCM a nie pre Front/ Master resp. naopak a jedno z toho je napr. na 10-20% a druhe je na 100%, ale aby to bolo dobre pocut, tak optimum je 90% oboje.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: hlasitosť 19.10.2007 | 21:23
        Martin   Návštevník
        Presne ako si predpokladal - kábel bol v modrom :)
        Ale prepnutie do zeleného nepomohlo, tak som skúsil alsamixer, len mi chvíľku trvalo, kým som prišiel na to, že to treba spustiť v konzole, potom som to dal všetko na 90% a keď som si pustil môj obľúbený rachot, skoro som ohluchol :)

        Vďaka, vidno, že sa vyznáš...
      • Re: hlasitosť 20.10.2007 | 09:48
        Martin   Návštevník
        Ešte sa opýtam na jednu vec - ako sa dá po nastavení hlasitosti v alsamixeri uložiť príslušné nastavenie, aby som to nemusel nastavovať po každom zapnutí mašiny?

        Muchas gracias...
        • Re: hlasitosť 20.10.2007 | 11:17
          WlaSaTy   Návštevník
          vecsinou sudo alsactl store ktore sa deje aj pri vypnuti kompu cez init skripte ale mozno je to v tvojej distribucii inak.
        • Re: hlasitosť 20.10.2007 | 11:27
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No ak používaš KDE tak kmix to dokáže automaticky obnoviť (alebo skôr kamix, ktorý je viac prispôsobený pre alsu). Priamo na uloženie aktuálneho stavu sa používa alsactl store a na obnovenie alsactl restore. Už si presne nepamätám ako to je v rôznych distribúciach, ale u gentoo to funguje tak, že po uložení nastavenia sa pri štarte automaticky obnovujú keď štartuje služba alsa. Myslím, že na iných distribúciach to bude podobne.
      • Re: hlasitosť 01.11.2007 | 23:14
        Tomáš   Návštevník
        Mám takový problém, i po nastavení v alsamixeru na maximum mám stále zvuk velmi slabý. Čím to může ještě být?
        • Re: hlasitosť 02.11.2007 | 00:11
          Avatar Jaroslav Bernát BackTrack 3  Používateľ
          nastavenie jackov v graf. prostredí ?
          ked nevieš, tak nefušuj
        • Re: hlasitosť 02.11.2007 | 00:44
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Nastavením hlasitosti na reproduktoroch. Ale to si hádam skontroloval.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: hlasitosť 02.11.2007 | 23:25
          WlaSaTy   Návštevník
          ešte je možné že je kábel zlý, toto mi robilo keď nebola zem ukostrená tak ako mala byť. zvuk bol veľmi tichý a bolo v ňom počuť rôzny šum.
    • Re: hlasitosť 20.10.2007 | 14:56
      Martin   Návštevník
      Príkaz "alsactl store" asi v MDV nefunguje, v konzole som mal napísané command not found. Skúsim to cez Kmix a hádam na niečo prídem. Vďaka :)
      • Re: hlasitosť 20.10.2007 | 15:28
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Ako root treba spustiť.