no page preload

Sekcia: Programovanie 19.10.2007 | 14:46
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
<?php
$page=$_GET['page'];

switch ($page) {
case 'linux':
if(is_readable('linux.php')) include 'linux.php';
break;
default:
include 'uvod.php';
}
?>
Tento skript som pouzil na to, aby sa mi loadovala iba cast stranky. Ono to funguje, ale Po defaultnom zobrazeni uvod.php a naslednom kliknuti na odkaz linux.php vo vyhradenom priestore pre zobrazovanie textu sa tieto texty prekryvaju. Teoreticky by tento skrypt mal fungovat spravne (podla zapisu) prehodi *.php ak je splnena podmienka, no nieje to tak. Skusam vsetko mazne, aby sa priestor pre text po zvoleni ineho *php suboru vycistil, no volajako mi to nejde. Dakujem za pomoc.
sudo apt-get remove windows
    • Re: no page preload 19.10.2007 | 14:58
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Uz to asi mam. Po defaultnom zobrazeni uvod. php je vsetko ok, ale ak kliknem na nejaky odkaz (napr. linux.php), obsah linux.php sa sice zobrazi, ale aj s uvodom. Je to preto, ze linux.pph obsahuje php kod, ktory vola (include) index.php (je to koli tomu, aby sa zobrazilo menu, obrazky atd.). Problem je v tom, ze index. php defaultne vola uvod.php.
      sudo apt-get remove windows
      • Re: no page preload 19.10.2007 | 15:25
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Dalo by sa to urobit aj tak, ze vsetko, co by sa malo zobrazovat (menu, obr. bannery atd.) by som ulozil napr ako podklad.php, no to sa mi nepozdava. Vsetko by so muselo nacitavat odznova, no a to mi ako no-preload nepripada :( .
        sudo apt-get remove windows
        • Re: no page preload 19.10.2007 | 17:12
          Avatar srigi   Používateľ
          Preco? V PHPcku je uplne normale, ze s kazdym zobrazenim stranky sa includuju desiatky suborov (vacsie projekty). Ak narazas na to eliminovanie preloadingu co je popisovane v db-znalosti, tak vedz, ze ten clanocek je trocha mimo (uid0 sa to snazil naznacit).

          Pri PHPcku sa vzdy od serveru posiela kompletna stranka, nie je moznost (teda je >> frames, AJAX) aby sa napr. lave menu pri dalsich poziadavkach nestahovalo znova (a takato poziadavka je IMHO chora).

          Sprav to normalne tak, ze si pripravis index.php s kompetnym HTML kodom pre hlavicku, paticku, bannery a iba budes inkludovat HTML kod do divu pre obsah.
          • Re: no page preload 19.10.2007 | 17:23
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Dakujem. Tak som to uz aj zacal robyt. Este raz Dakujem
            sudo apt-get remove windows