Kto nainstaluje Mandrivu?

Sekcia: Ostatné 22.10.2007 | 09:18
milan   Návštevník
Kto v BA mi moze nainstalovat Mandrivu?
Mám knihu a DVD Mandriva 2007.1 CZ.
PC prinesiem...
Dik!
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 09:23
      m6r3k   Návštevník
      a co tak sa pokusit si ju nainstalovat sam, pre istotu zalohuj potrene data a podla knizky to je hracka ;)
      • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:15
        milan   Návštevník
        Instaloval som. Jazyk, licencia, zabezpecenie, rozdelenie disku, formatovanie, balicky...
        Pocas instalacie balickov sa to prerusilo...
        • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 20:03
          Avatar srigi   Používateľ
          Nedoslo miesto na disku? Mandriva potrebuje v default instalacii pre root adresar aspon 6-8GB miesta.
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 12:50
      --   Návštevník
      este by si mohol na seba dat nejaky kontakt, mozno sa ti niekto ozve
      • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:17
        milan   Návštevník
        milan.strateny@zoznam.sk
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 12:55
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mandriva je uz 2008, nejaky linuxak ju hadam bude mat na dvd...

      inak poskusal by som web distrosearch.hustej.net
      • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:19
        milan   Návštevník
        Dik za radu. Spomeniem to "tomu", kto sa s tým zacne zaoberat.
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 13:04
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      inak ponukas za to nejaku stovocku? ak ano, tak sa asi najde viac ludi...
      • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:23
        milan   Návštevník
        Nemam predstavu o poziadavke "odbornika". Ale aby sme nehovorili kazdy o niecom inom. Tak za 500Sk by som chcel aby to fungovalo a este aby zostalo aj 10 minut na skolenie pre mna.
        • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:29
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          keby som bol v trnave, komarne alebo tak nejak tak by som za tie peniaze prisiel a ukazal co a ako. ale som az na liptove :(
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 15:12
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Možno od veci i keď nemám momentálne záujem.

      Sprav si zálohu z disku. Disk naformatuj, vyčisti killni prepíč nulami alebo čo už :-D proste nech ho maš clear, a nabootuj medium s Mandrivou. Skúšaj inštalovať. Neprídeš tak ani o dáta, a naučíš sa lepšie spoznať inštaláciu systému---

      Close the Windows Open The Source
      • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:25
        milan   Návštevník
        Dik. Ja by som skusal, ale vzdy sa mi to zastavi na tom istom bode. A dalej sa neviem pohnut.
        • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 19:56
          <<<>>>   Návštevník
          No dobre ako dobrovolnik sa hlasim =) ako uchadzac cislo jeden xD aspon nevydim ze by niekto sa hlasil a co sa tyka odmene tak ja to spravim aj zadarmo =) ale o tom az na stretku nie ?
        • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 23.10.2007 | 13:55
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Možno som si to hore nevšimol, či si popis problému ktorý ti nedovoluje nainštalovať Mandrivu písal, ale ak nie, založ novú tému a pozrieme sa na to prečo sa ti nedá inštalovať, prípadne čo môže byť chybou. Lepšie je sam veci riešiť ako zavolať iného i ked aspom ti osobne niekto môže viac vysvetliť.

          Ak budeš písať novú tému, nezabudni pred otázku popísať tvoj hardware, typ fs na diskoch, či už máš nejaký OS, že CD máš odskúšané a korektne stiahnuté, CD/DVD mechanika je v poriadku, a v akom bode ti to zamrzlo....
          Close the Windows Open The Source
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 22.10.2007 | 20:02
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      prid 24.11. na linuxfest :) na linuxfest.sk najdes casom info kde kedy ako preco :)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Kto nainstaluje Mandrivu? 28.10.2007 | 01:49
      milan   Návštevník
      UZ TO FUNGUJE! ASI...
      Ja som zalozil tuto temu. Neslo to a neslo.
      Ale HDD sa obcas "zasekol". No WinXP aj tak fungoval. Pre istotu som dal comp do servisu. Vymenili HDD za novy. Teraz som zase skusil nainstalovat Mandrivu a uz to je hotove. Asi.
      Syn zistil, ze su tu aj hratelne hry. A ja som nasiel ine fungujuce vecicky. Je to zaujimave. Vidim Linux prvykrat v zivote na vlastne oci. Nie som ani administrator, ani programator. Iba uzivatel. Preto by som potreboval najst literaturu o UPLNYCH zakladoch Linuxu.
      Napr. Mozilla je v anglictine. Ako ju poslovencit? Poznam iba ovladanie WinXP.
      Konqueror nezobrazuje diakritiku...
      Kam si umiestnit svoje vytvory (podklady pre moju web stranku)?
      Zisla by sa bud literatura, alebo pockam na LinuxFest. Alebo...?
      Nasiel sa aj dobrovolnik, ktory mi chcel povodne pomoct s instalaciou. Ale bolo to malolete dieta. Inak to bude asi velmi sikovny chlapec. Ale objavili sa organizacne problemy. Dakujem a pozdravujem!
      Tiez som bol upozorneny, aby som si to rozmyslel s Mandrivou. Ale zda sa, ze funguje.
      Takze dakujem vsetkym za prispevky a mozno niekedy nabuduce...