Znovu sa vratim k Mplayerovi....

Sekcia: Ostatné 20.05.2005 | 13:57
LinuxFTP   Návštevník
Znovu som včera skušal inak na Mandraku po prvý krát kompilovať mplayer s podporou GUI teda gmplayer. "--enable-gui" Pri ./configure mi však pri checking gui vyhlási alebo chybu "Can't find X includes" - čomu nerozumiem :-) dúfam že som sa nesekol v tom includes :-) Alebo vyhodí hlášku o tom že libpng a libpng-devel treba doinštalovať. "urpmi vypisuje že libpng už je nainštalované ale devel balíček ja v Mandraku 10.1 neviem nájsť ak je. Dalšia vec je že v README od mplayera je písane ak chcem GUI treba mať podporu "XFree86" čo som taktiež v balíčkoch nenašiel. (možno neviem fakt ako na to i ked nemyslím). Prosím vás. Poradte mi prosím kde ten dotyčný libpng nájsť,, taktiež jeho devel, a čo stým XFree86. Alebo mi hodte presne už link na download pre Mandrake. Ja som hladal ale neviem kde nájsť. Dakujem vopred i za vysvetlenie, čo kde a ako. ale hlavne prečo. (ps: Mandrake 10.1, AMD Sepron 2300+ 256RAM, 80GB HDD, integrovaný chip SIS. to je len pre istotu. a ešte jedna poznámka, v SUSE to behalo bez problémov.) posledná otázka koľko miesta zaberie komplet inštalacie Mandraku 10.1? (3CD) Dakujem
    • Re: Znovu sa vratim k Mplayerovi.... 20.05.2005 | 13:57
      LinuxFTP   Návštevník
      Pre všetkých ktorý maju problemy s Can't find X Includes treba si doinštalovať balíček libxorg-x11-devel už len zospovedať na ostatné....:-)