Vertikalna synchronizacia

Sekcia: Hardware a Drivery 28.10.2007 | 22:37
Michail   Návštevník
Dobry den, mam problem so zapnutim vertikalnej synchronizacie na Suse 10.3 s ati x1600 pro. Po zadani aticonfig --sync-video Enabled alebo --sync-vsync={on} sa vymaze subor /etc/X11/xorg.conf nasledne sa zacne vytvaranie zalohy xorg.conf do xorg.conf.fglrx... tu Shell vytuhne.
Ake nastavenia by som mal pridat do xorg.xonf rucne aby vertikalna synchronizacia isla?
    • Re: Vertikalna synchronizacia 31.10.2007 | 00:08
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Možno som nepochopil celkom tvoju otázku, ale ak by ti nešla vertikálna synchronizácia obrazu, na obrazovke by sa ti zobrazila iba jediná čiara (niečo podobné ako keď v osciloskope zapneš externú synchronizáciu na x os a nepripojíš žiadny signál, ale na vstup y osi privedieš nejaký striedavý signál - vidíš len zvislú úsečku s premenlivou dĺžkou)
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: Vertikalna synchronizacia 31.10.2007 | 15:41
        Michail   Návštevník
        Vertikalnou synchronizacoiu je myslené (myslim :) ) zachovanie vertikalnych linii pri presuvani objektov alebo prehravani videa na monitore. Napr. presuvam okno a namiesto jedneho obdlznika presuvam dva :)
        • Re: Vertikalna synchronizacia 31.10.2007 | 16:31
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          omg ludia, vertikalna synchronizacia je synchronizacia vykreslovania obrazu na monitore, aby sa predislo tzv. trhaniu obrazu; t.j., ze napr. na jednej polovici obrazovky je jeden frame a na druhej sa uz vykresluje druhy; pouziva sa napr. v hrach, aby si nemal trhavy obraz - na obrazovku sa frame vykrelsi naraz az potom, co sa do buffra ten frame nacita cely. Inak sa stava, ze v case vykreslovania na monitor je buffer zaplneny dvoma necelymi framemami. Dufam, ze som to vysvetlil zrozumitelne ;)
          • Re: Vertikalna synchronizacia 31.10.2007 | 17:07
            Michail   Návštevník
            Presne tak :)
    • Re: Vertikalna synchronizacia 01.11.2007 | 02:08
      Michail   Návštevník
      Odpoviem si sam: Traba to robit v init 3 potom nic nemrzne ale samozrejme to po zapnuti nefunguje.

      Touto cestou by som sa este chcel podakovat chlapcom z Ati za dobre odvedenu pracu :).