debugger na konzolu

Sekcia: Programovanie 29.10.2007 | 21:16
John   Návštevník
ahojte
nepoznate niekto debugger alebo frontend na konzolu (textovy rezim 80x25). len mi prosim nepiste gdb pokial to nebude mat pouzitelny aspon frontend. na tom systeme nie je Xserver, takze ziadne kdevelop tam nepustim.
    • Re: debugger na konzolu 29.10.2007 | 21:22
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      aky frontend pre konzolu chces? nestaci ti gdb? btw gdb nepotrebuje frontend ;)
      • Re: debugger na konzolu 29.10.2007 | 21:24
        John   Návštevník
        to si robis srandu? pracovat s gdb je hotova kalvaria.
        • Re: debugger na konzolu 29.10.2007 | 22:52
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          keby som srandoval, tak by som ti dal inu reakciu :) ale preco vymyslat koleso? fronted este pochopim pre Xka, ale pre shell?
          • Re: debugger na konzolu 30.10.2007 | 00:45
            John   Návštevník
            preco koleso? pretoze ho v linuxe este asi nikto neobjavil :-)
            • Re: debugger na konzolu 30.10.2007 | 10:47
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              no v linuxe mame uz hyperpriestorovy pohon ;)
        • Re: debugger na konzolu 29.10.2007 | 22:59
          WlaSaTy   Návštevník
          no, iný debuger pre linux v textovom móde nepoznám ani ja ale prosím ťa čo si myslel tým že na danom stroji nie je xwindow server? ten je potrebné mať lokálne na pracovnej stanici a tým pádom si tú grafiku kľudne aj pretuneluješ cez ssh. je to síce lenivé, ale lepšie ako drótom do oka.

          PS.: inak je nejaký dôvod nemať dané zdrojáky lokálne na vlastnom lunexovom desktope (alebo v prípade krízy na desktopes cygwinom)?
          • Re: debugger na konzolu 30.10.2007 | 00:51
            john   Návštevník
            Xserver tam nepobezi a zda sa mi to dost hlupe kvoli debuggeru instalovat X. ak si myslel remote debugging, tak je to cesta, ale ja hladam nieco co by bezalo priamo na tom stroji.
            • Re: debugger na konzolu 30.10.2007 | 01:19
              WlaSaTy   Návštevník
              no, buď sme sa nerozumeli alebo na ten stroj nepristupuješ vzdialene ak chceš robiť na danom stroji. ale každopádne by som odporučil asi pracovať na vlastnom, predsa len latencia je niekedy poznať.
    • Re: debugger na konzolu 30.10.2007 | 08:28
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
    • Re: debugger na konzolu 30.10.2007 | 15:08
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      Grand Unified Debugger
      Debian. apt-get into it…