Linuxfórum

Sekcia: Programovanie 30.10.2007 | 17:55
ates   Návštevník
Chcel by som vás upozornit na novú webstránku:http://linuxforum.hu.cz/ pre česko-slovenských linuxákov.Je to všeobecný fórum zamerané na rôzne distribúcie linuxu.Mandrake,Ubuntu.Suse....problemý,návody,nastavenie,inštalácia rôzných programov.Ak máte záujem diskutovať ,alebo len hladáte riešenie na rôzne problemý prosím navštívte novozniknutý fórum.Dakujem
    • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 18:31
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      LOL tymto linuxos.sk neprebijes.. vidim to ako smiesnu atrapu fora kde nikto nebude chodit, btw. mohli ste mat aspon nieco vlastne, nie PunBB
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 19:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mna skor chyta za clenok ta domena... cesko slovenska stranka, tak preco je tam hu? ale schvalne sa tam regnem, len tak z haluze :)
        • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 19:04
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          zle pozeras, este tam mas cz ;) takze madarmi to nema nic spolocne.
          • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 19:08
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            linuxforum.hu.cz :)

            teda tak vela som sa tam naucil... :)
            • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 21:06
              WlaSaTy   Návštevník
              aký má email sova v maďarsku?

              hu@hu.hu
              • Re: Linuxfórum 02.11.2007 | 20:24
                Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
                dik more, robot spravil ftip :-o
                • Re: Linuxfórum 03.11.2007 | 00:24
                  WlaSaTy   Návštevník
                  dik more, máš problém? vybavíme.
        • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 20:51
          Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
          ale farby sa ti urcite pacia ne?
      • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 21:35
        ates   Návštevník
        Lol ! robim to sám ,ano je to "trápné" ale linuxových fór nikdy nie je dosť.Hlavná vec je pômoct medzi sebou,a ked nájdeš na svoje problémy odpovede, už sa opatilo tam isť. PunBB? ano je to zadarmo načo dávat peniaze na niečo ked to môžes mat aj zadarmo?
        Fórum je na českom servery takže zato má doména cz. hu?len tak pre zábavu
        Ozaj tu kde su smajliky??
        • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 21:38
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          regni sa a mozes si ich zapnut v profile, nie kazdy chce smajlikov :-)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 21:02
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      typicky scenar

      -free hosting
      -reklamy
      -bezny php-ckovy template engine
      -ziadne rss feedy
      -ziadne clanky
      -ziadny uzivatelia
      -admin stredoskolak (len typujem :)

      Ale, aby som nebol az taka svina. Onehda som cital clanok o tom ze, na webe 2.0 neplati pravidlo 80:20 (20% tvori pre 80%) ale 100:10:1. To je pomer ludi ktory len pasivne prijimaju, 10% z nich sa zapoji do rozbehnutej diskusie a len 1% z nich pravidelne zacina diskusie alebo sa podiela na tvorbe obsahu. Staci tak pretiahnut ku konkurencii spicku ladovca a mozes potopit aj rozbehnuty webovy projekt, ako je napr. linuxos.sk. Napr. by stacilo platit mesacne rentu borgcubovi, wlasatemu, uid0 a hoferekovi aby prispievaly vyhradne na napr. root.cz a neodpovedali tu.
      • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 21:39
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        co mas proti adminom stredoskolakom ? ;-)

        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Linuxfórum 30.10.2007 | 23:28
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Na IRC niekto minule tvrdil, ze admini stredoskolaci nevedia programovat a robia memory leaky. Teda neviem, ci vsetci, rec bola o nejakej srnke, ze robi leaky :) (sa opytaj jana tleskaca, ked najblizsie zavitas na irc #linuxos.sk)
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: Linuxfórum 31.10.2007 | 00:06
            WlaSaTy   Návštevník
            to poznám v rôznom podaní, najmä od tých čo prešli z gympla na výšku ktorú nie a nie dokončiť. a oni potom s hrdosťou odignorujú deku.

            nemyslím že by nejaká škola človeku zvýšila iq alebo ponúkla rozhľad, to mu dá vzdelanie a tvrdá práca. holt, škola sa nerovná vzdelanie ona ho len umožnuje.
            • Re: Linuxfórum 31.10.2007 | 04:45
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              Suhlasim, skola a schopnosti az na svetle vynimky nemaju ziadnu korelaciu. Na skole je skor dobre to, ze sa clovek dostane do kolektivu dobrych ludi v danej oblasti a potom sa navzajom motivuju a tahaju. Skola vtedy najlepsie pomoze, ak da tomuto kolektivu pokoj, nech sa moze venovat svojim veciam. A ak sa k tomu prida nejaky naozaj schopny ucitel, ktory si ich vezme pod svoje kridla a vedie ich spravnym smerom - to je priam ideal.

              Zial, u nas som sa s takym niecom nestretol. Ale po priklady netreba chodit daleko do sveta - napriklad Warsaw univerzity a ich team na ACM (svetovi majstri z 2003 a 2007), to iste Saratov SU (majstri z 2006). Aj na MFF UK v Blave bol celkom dobry kolektiv, ktory zbieral uspechy po svete (4. miesto v 2003 na ACM). Dnes sa uz skoro vsetci rozprchli hore-dole a zatial to nevyzera, ze by nasli vhodnych nastupcov.

              U nas na UPJS v Kosiciach je to bieda. Najlepsi programator, ktory pre skolu tiez nieco vybojoval, isiel pracovat do google, druhy najlepsi isiel na postgradual do nemecka. Ja mam tiez uz svoju pracu. Kym sme boli spolu, tak sme to tahali. Robili sme napriklad aj Palmu a vselico ine. Po nas vsak neprisiel asi nik. Uz ani tu palmu sa nedari dobre zorganizovat. A pritom skola sa nezmenila, takze to je pekny dokaz, ze skola fakt nema nejaky velky vplyv. Ide len o ludi, co sa stretnu spolu. Dokonca si myslim, ze na strednej som toho naprogramoval viac ako na vyske, dokonca aj moj zatial jediny komercny produkt pre verejnost :) Ach, mladost, radost.

              Ci je niekto na vyske, ci na strednej, je to uplne jedno. A to, ze Srnka robi memory leaky som netvrdil ja (ved ho ani nepoznam), to som si len spomenul na ten citat z irc-cka, ktory tam casto koluje vdaka jednemu botovi s nickom jantleskac.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: Linuxfórum 31.10.2007 | 08:31
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                hm niekto asi predpovedal buducnost, bo vcera sa mi podaril memory leak v Ckcu... ehm :)
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Linuxfórum 02.11.2007 | 20:45
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  pravda, citat sa netyka memory leakov... ono to ide dost tazko v jazyku s garbage collectorom :D
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Linuxfórum 02.11.2007 | 20:46
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  inac na memory leaky je odbornik valgrind :)
                  Debian. apt-get into it…