DynDns a SSH

Sekcia: Ostatné 01.11.2007 | 15:50
Marek   Návštevník
Ahojte.Snazim sa spojazdnit ssh.Aby som mohol spravovat PC cez internet.Na PC s Arch duke.Som vsetko potrebne spravil ma ip adresu 192.168.1.5.Je v siety s ostatnymi PC.Ked sa z hociakeho pc cez putty pripojim ide to.Takze v siety LAN vsetko slape.
Ale prisiel problem s internetom.Nemam verejnu staticku.ale iba dynamicku IP-cku.Docital som sa o dyndns.
Tak som sa zaregistroval.Moj router podporuje tu sluzbu Vigor 2600VGST.Zadal som do nho udaje.Dal update a zobrazilo update successfully.Takze aj to je v poriadku.
Dal som smerovanie aby vsetko co sa chce napojit z vonku na port 22 aby to poslalo na 192.168.1.5 port 22.
Ale ked sa pripojim cez putty vypise connect time out.
Pridam neake screenshot vigora. DynDns Update Nat Este nieco by sa malo nahodit?
    • Re: DynDns a SSH 01.11.2007 | 17:17
      still   Návštevník
      zmenit protokol z UDP na TCP - 3.screenshot
      a este si pozri v /etc/ssh/sshd_config ci mas ListenAddress nastavene na 0.0.0.0
      a v /etc/hosts.allow riadok "sshd: ALL"
      • Re: DynDns a SSH 01.11.2007 | 18:25
        Marek   Návštevník
        Ale po LAN mi to ide..Skusim.Inac ahoj still ..Pozname sa s free sotware day.Marek :)
      • Re: DynDns a SSH 01.11.2007 | 20:05
        Marek   Návštevník
        V sshd_config mam
        #Port 22
        #Protocol 2,1
        #AddressFamily any
        ListenAddress 0.0.0.0
        #ListenAddress ::
        Takze to je OK...az na ten port co je zakomentovany..
        • Re: DynDns a SSH 01.11.2007 | 23:12
          still   Návštevník
          to by nemalo vadit, kedze sa pouzie default co je 22.
          len si nie som isty tym UDP, ci to preklada prichadzajuce spojenie cez TCP na UDP, alebo sa snazi presmerovat len prichadzajuce UDP spojenia.. to potom nebude fungovat, tak to skus prehodit na TCP a daj vediet co to robi..
          • Re: DynDns a SSH 02.11.2007 | 00:38
            WlaSaTy   Návštevník
            obvykle sa pri ssh používa tcp.
          • Re: DynDns a SSH 02.11.2007 | 01:16
            Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
            upd by sa dost tazko prekladalo na tcp...
            <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
            • Re: DynDns a SSH 05.11.2007 | 18:36
              Marek   Návštevník
              Skusil som nahodit apache..A funguje z netu stranka..Ale stale nie ssh:(
              Isiel som od suseda..aj cez anonymouse ..takze je to v pohode..ale stale nejde SSH...
              • Re: DynDns a SSH 05.11.2007 | 22:27
                Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
                na tom servery spust

                bash# tcpdump -vvn -i ethX 'port 22'

                za ethX dosat spravny interfejs, a odnekial z vonku sa skus lognut a uvidis...
                <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
                • Re: DynDns a SSH 10.11.2007 | 09:19
                  Marek   Návštevník
                  Dobre dakujem ale ide to..Chyba bola v tom ze som sa skusal lognut cez LAN..a nie cez net..