Problem pri instalacii Mandrake

Sekcia: Ostatné 26.05.2005 | 23:10
...   Návštevník
Mam pri instalacii linuxu MANDRAKE 10.1 nasledovny problem: Pri loadingu programu do pamate: Vypise nasledujuci text:COULD NOT UNCOMPRESS SECOND STAGE RAMDISK. THIS IS PROBABLY AN HARDWARE ERROR WHILE READING THE DATA (THIS MAY BE CAUSED BY A HARDWARE FAILURE OR A LINUX KERNEL BUG) Nasledne potom: FATAL ERROR GIVING HAND TO SECOND STAGE a restaruje sa pocitac Vie niekto poradit?
    • Re: Problem pri instalacii Mandrake 22.05.2005 | 18:57
      m0d0r   Návštevník
      no dufaj ze mas zle napalene alebo pokazene CD lebo inak to bude nasjkor potom problem tvojho HW ale skor to je sposobene CD-ckom http://www.linuxforums.org/forum/topic-20568.html
      • Re: Re: Problem pri instalacii Mandrake 23.05.2005 | 11:11
        ...   Návštevník
        Skusil som aj instalacku z 1.CD Mandrake LE 2005 ten my vypisal tiez FATAL ERROR. Tak asi zostanem pri tom wine nebudem teraz kvoli linuxu investovat do hardwaru.(duron700,320mb,10gb,133kt,combo mechanikaTeac,Ati9200)
        • Re: Re: Re: Problem pri instalacii Mandrake 23.05.2005 | 13:38
          peter golis   Návštevník
          skontroluj cez memtest ci mas v poriadku pamet, a ak nie, tak v linuxe existuje (na rozdiel od akeho kolvek ineho operacneho systemu) projekt badram. distribucie ho maju v sebe (aspon mija mdk 9.2 ci kolko to ma). jadro si alokuje dane stranky a nepouziva ich. takze na linuxe mozes fungovat aj s poskodenou pametou. a ostatne operacne systemy budu padat ... inac moze to byt aj inym, nedostatocny zdroj, alebo hocico ...
          • Re: Re: Re: Re: Problem pri instalacii Mandrake 23.05.2005 | 15:38
            ...   Návštevník
            Ak by to existovalo a fungovalo ako ma tak by som nemal problem. Jednoducho spustim CD on zacne loading do pamate a v 3/4 stavovom bare sa zastavi oznami Fatal error posieelam signal na terminaciu procesov teraz mozte pocitac vypnut alebo restartovat. Volba badram sa nikde nevyskytuje. A ked ma naskocit sama preco nenaskoci? Pri live distribucii ineho linuxu mi zase odide monitor.(posledna hlaska:starting linux, "Huraa tesim sa" a potom monitor stmavne). Fakt skvele podarene programy, ktore maju problem uz pri instalacii. Takze fungujem s normalnou bezchybnou pamatou na "kokotskom" windowse xp ktory zvladne tak strasne malo v porovnani s linuxom zazrakom sveta. fuck
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instalacii Mandrak 23.05.2005 | 16:21
              lola   Návštevník
              Neviem,co sa rozculujes.Ja mam MDK,ci ine LIVE distra vsetky idu. To,ze ti ide XP a nejdu linuxy este neznamena,ze tvoj komp je ok. Poznam dost typkov,co nadavaju ako ty na linux a je to sposobene iba ich lavymi rukami.Odpoj HDD a skus daku LIVE distro.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instalacii Mandrak 23.05.2005 | 17:23
              peter golis   Návštevník
              to ze sa ti zastavi nacitavanie instalacneho programu do pamete a zhavaruje to, poukazuje na zlu pamet alebo na pretaktovany/neuchladeny procesor. popripade problemy zo zdrojom a p., ale to sme tu uz vsetko rozoberali. ze windows zatajuje problemy este neznamena ze tam niesu. on chcipne trosku neskor a dost casto aj zlikviduje data a rozrobenu pracu. skus si otestovat pamet pomocou memtest86 a ak tam budu chyby tak otestuj vsetky pamete po jednom. tu vadnu bud vyhod (alebo predaj za symbolicku cenu), alebo ju daj naspet a cez memtest si daj vygenerovat masku pre parameter jadra zvany badram. ps.: to ze live linux sa nastartuje, ale aktivuje zly graficky mod pri ktorom sa vypne monitor ukazuje ze mas novsiu graficku kartu ako je dana live distribucia. popripade ze monitor nezvlada povedat grafickej karte na akych rozliseniach pouziva ake frekvencie. to sa da jednym parametrom osetrit. ale akym, to nikto nevie. zabudol si vynechat emocie a vulgarizmy a na miesto toho si mohol napisat aka to bola live distribucia a aka je to graficka karta.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instalacii Man 23.05.2005 | 20:33
                ...   Návštevník
                grafika bola spomenuta vyssie ati 9200 live distrbuicia z jedneho slovenskeho shitu(PC REVUE) inak povedane KNOPPIX v 3.6 memtest presiel vsetko raz a nenasiel ziadne chyby ani na L1, L2, ram1-64mb,ram2-256mb Myslim na tomto co mam ja to fungovat nebude i ked to nie je uplna sunka, ale co robit ked open shit vyvojari nevedia zabezpecit 100 kompatibilitu len sa kazdy z nich predbieha kto aku funkciu alebo vylepsenie prida a je z toho gulas.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instalacii 23.05.2005 | 21:10
                  lola   Návštevník
                  Pocuj chlapce nemas nahodou cely komp z no name suciastok a hras tu frajera :-) alebo si z mrkvosoftu? Skludni hormon a rozehaj si to tam a urcite budes spokojny.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instal 23.05.2005 | 21:29
                    ...   Návštevník
                    Tvoje prispevky boli k veci a boli velmi napomocne pri rieseni problemu. Dakujem
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri in 23.05.2005 | 21:48
                      lola   Návštevník
                      sam si napisal:Myslim na tomto co mam ja to fungovat nebude i ked to nie je uplna sunka, ale co robit ked open shit vyvojari nevedia zabezpecit 100 kompatibilitu len sa kazdy z nich predbieha kto aku funkciu alebo vylepsenie prida a je z toho gulas. tak co sa divis reakcii
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instalacii 24.05.2005 | 12:35
                  peter golis   Návštevník
                  objavil si najvecsie tajomstvo linuxu. si IN. si velky haxor co sa podpisuje troma bodkami a na vsetko hovori sh... ved aj interpreter je /bin/sh. ktoru cast navodu na pouzitie si nepochopil? tu ze aby si nasiel vsetky chyby mysis spustit full test na niekolko hodin nech sa to prekontroluje viac krat? ps.: moja sunka ma teraz 192Mb ram, 450MHz, 11,5Gb hdd a linux mi normalne funguje. ps.: fungovat to nebude koli odmietavemu postoju uzivatela. skus namiesto toho zadat pri starte parameter aby pouzil inu graficku kartu.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri instal 26.05.2005 | 18:07
                    ...   Návštevník
                    chybna bola/je 256mb ramka, resp jeden z jej pamatovych modulov, teraz jak mam tomu linuxu vysvetlit aby nepocital s tym jednym modulom a ho proste ignoroval? Na 64mb ram sa mi spusti instalacia atd... lenze je to malo pamate ked chcem pouzivat aj xp a mozno linux by tiez chcel viac. Rozmyslam som ze nainstalujem linux pri 64mb ramke a potom mu tam supnem aj 256mb ram, da sa to ??? bude to potom fungovat? Investovat do pamate nemienim! p.s.:co sa tyka toho memtestu ten by to robil cely den a nic by nenasiel stacilo vyskusat ramky samostatne.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pri in 26.05.2005 | 18:48
                      peter golis   Návštevník
                      spustis memtest, prepnes ho do modu aby generoval masku pre badram a nehas ho pracovat, ale vsetky pamete by tam mali byt vlozene. ak ma priamo instalacne jadro (to, co sa startuje na cdcku) podporu pre badram, tak mu staci pridat parameter badram=MASKA_Z_MEMTESTU. ak nie, tak je to potrebne nainstalovat s pomocou nejakej dobrej pamete a dopisat do boot managera (lilo/grub) dany parameter. ak by ovsem ano nainstalovane jadro nemalo podporu badram (co pochybujem) tak je potrebne prelozit (stale s tou dobrou pametou) jadro zaplatane zaplatami z projektu badram. ale tomu neverim ze by ta podpora chybala. u mna na starom mdk 9.2 ta podpora je. ;-)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problem pr 26.05.2005 | 21:54
                        lola   Návštevník
                        Ja byt tebou tu pamat nepouzivam a kupim si novu,alebo ju reklamujem moze byt este v zaruke kvalitne pamate ju maju aj dozivotnu.Urcite by som neficala na vadnej pamati ani vo win ani v linuxe.S tou fintou ako bezat s vadnou pamatou mate ake skusenosti ja tomu moc neverim.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Proble 26.05.2005 | 23:10
                          peter golis   Návštevník
                          za kolko ju predas ak ju nevyreklamujes? ps.: pytam sa az teraz. predtym by to bolo viac ako ...