Slackware - FAT HDD

Sekcia: Ostatné 23.05.2005 | 22:48
JANY   Návštevník
Potreboval by som zapnut modul na podporu citania a parce z filesystemom FAT. Ale neviem najst takyto balik na CD.... Vie mi niekto poradit ? Mam FAT disk a potrebujem s nim robit pod slaskware 9.1 ...
    • Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 14:53
      puco   Návštevník
      No IMO je to zapnute automaticky. Vsak co vam vypise, ked skusite namoutovat fat particiu.
      • Re: Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 14:56
        JANY   Návštevník
        OK, disketu FAT namontujem... Takze asi by to malo ist aj na /dev/hdb... Ano ? Platia tie iste pravidla ako na disketu FAT ? Apropo aka je syntax mountovnia FAT disku ?
        • Re: Re: Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 14:58
          JANY   Návštevník
          mount -t vfat /dev/hdb ??
          • Re: Re: Re: Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 15:55
            xaver   Návštevník
            najskor musis urcit adresar, kde sa ti ma ten disk pripojit, takze si najskor vytvor adresar napr. win v mnt a potom pripajaj cez mount -t vfat /dev/hdb /mnt/win Este predtym si ale zisti ci ten disk je hdb alebo hda a cislo, napr. hdb5
            • Re: Re: Re: Re: Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 21:39
              JANY   Návštevník
              mount -t vfat /dev/hdb /FAT FAT prazdny adresar /FAT zahlasi to: Wrong FS type, bad option, bad superblocjkj on /dev/hdb, or too many mounted file system..... Snazim sa primontovat cca 200MB IDE disk na ktorom je FAT16 a je boot je tam teda jedna fat16 particia boot..... V dose mi to nabehne ok, aj na bootovaciu disketu.... cez cfdisk /dev/hdb particiu fat16 mi ukaze.... Len to nechce namontovat ... ??
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 22:11
                Drakster   Návštevník
                treba skusit hdb1, hdb2, hdb3...
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Slackware - FAT HDD 23.05.2005 | 22:48
                  puco   Návštevník
                  Len doplnenie, hdb znaci cely disk a hdbx kde x je cislo znaci jednotlive particie.