nastavenie Hz u monitora "velka skatula"

Sekcia: Hardware a Drivery 15.11.2007 | 16:00
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Jednoducha otazka - ako nastavit Hz u monitora?

Dlhodobo pouzivam LCD a som spokojny. Teraz musim na par hodit pouzivat velku skatulu - vykonny monitor hansol 720P. Ako ale nastavim Hz? Tych 60 je velmi malo, idem prist o oci... dakujem...

studujem xorg.conf, ale nejako to nevidim... v blbuntu feisty to bolo pekne po poriadku, ale tu v gutsy to nie a nie najst...
    • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 15.11.2007 | 16:06
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak a uz som to aj vyriesil:

      ak by sa niekto dostal do rovnakeho problemu, treba vyhladat na internete alebo na skatuly horizontalnu a vertikalnu frekvenciu, a nasledne hodit to do xorg.conf
      • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 00:01
        marian34   Návštevník
        dobre si to poriešel,lebo veľká škatuľa sa vždy ťažko nastavuje,hlavne keď máš malý konektor...
        • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 00:21
          WlaSaTy   Návštevník
          to je tvoj prípad?
          • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 00:41
            marian34   Návštevník
            opýtaj sa svojej ženy,aký mám konektor...
            • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 00:45
              WlaSaTy   Návštevník
              keďže si oslovoval zlato mňa, tak neverím že si s ňou bol. a vieš kde bola dnes večer, v akej časti slovenska?

              • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 00:50
                marian34   Návštevník
                Wlasaty to zlato nepatrelo tebe,ale to je jedno.A čo sa týka tvojej ženy,tak dnes bola v siedmom nebi,ale ty si tam s ňou nebol...
                • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 00:56
                  WlaSaTy   Návštevník
                  marián,
                  ak to mne nepatrilo, tak prečo si mi tak hovoril? asi sa teraz na to snažíš zabudnúť. čo si nepametáš, to sa nestalo. ak keby ti prdel zašívali.

                  inak v nebi, to sedí ale nie v siedmom. a ty sa tam asi nedostaneš za ňou, ani keby ti niekto pomohol.
                  • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 01:11
                    marian34   Návštevník
                    Wlasaty si akýsi podráždený.To zlato patrelo predsa ElBartovi,ale ak silou mocou chceš tak ti môžem tak hovoriť...A to máš fakt babu v nebi?Potom prepáč....
                    • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 01:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      myslím že toto je dôkaz prečo sú drogy nelegálne a alkohol zakázaný pre maloletých. si si vedomý tvojich činov?
    • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 04:10
      Avatar Jaroslav Petráš Arch Linux  Používateľ
      Pokiaľ sa nemýlim, si "veľký" autor Greenie modifikácie Ubuntu...

      A to si ani nevieš nastaviť vertikálnu a horizontálnu obnovovaciu frekvenciu? Ako to by ani nebol problém. Až na to že si to dal na fórum keď postup je až primitávne jednoduchý ako vo väčšine prípadov (1. RTFM, 2. GOOGLE, 3....)

      1. man xorg.conf
      2. http://www.google.sk/search?hl=sk&q=Hansol+720P+xfree -> http://linuxreviews.org/howtos/xfree/monitor/hansol/ (a stačil len taký primitívny dotaz...)
      301 Keyboard Error. Press any key to resume or F1 for setup...
      • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 09:51
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        v prvom rade som hodil tu na forum. Ano, uznavam, nebolo to najlepsie riesenie. Potom som sa este raz pozrel na xorg.conf, a rozmyslal som, ze co je zle, ze co sa mu nepaci. Tak som si povedal, ze nahodim tieto cisla. Tak som dal typ monitoru do googla, vyhladal som frekvencie a napisal. a ide :)

        a az tak "velky" nie som :)
        • Re: nastavenie Hz u monitora "velka skatula" 18.11.2007 | 13:31
          WlaSaTy   Návštevník
          všimol si si že ti poradil čo máš urobiť tri dni po tom čo si to urobil? takže až tak malý zas niesi.