3 verzie biosu

Sekcia: Hardware a Drivery 15.11.2007 | 17:01
Pacmaga   Návštevník
zdravym ..

Vyrobca mi k mojmu notebook-u ponuka 3 druhy biosu .. vedel by mi niekto vysvetlit aky je medzi nimi rozdiel??

diky
    • Re: 3 verzie biosu 15.11.2007 | 17:14
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Najprv oprav link ;)
      sudo apt-get remove windows
    • Re: 3 verzie biosu 15.11.2007 | 20:42
      WlaSaTy   Návštevník
      je to popísané v "Description", teda v popise.

      PS.: lokalizácia je fajn, ale zatvára dvere pred svetom. kto z nás chce žiť za železnou oponou? tak si ju nevytvárajme.
      • for: WlaSaTy 15.11.2007 | 22:19
        Pacmaga   Návštevník
        j to je pekne ze je to tam .. ale co je napr. SSM Compliant a aky je rozdiel medzi ROMPaq for HP a ROM Image for HP ..
    • Re: 3 verzie biosu 15.11.2007 | 22:15
      Pacmaga   Návštevník
      1. HPQFlash for HP Notebook System BIOS (68YGU) - Microsoft Windows/Vista-Based
      2. ROM Image for HP Notebook System BIOS (68YGU) Remote ROM Flash - SSM Compliant
      3. ROMPaq for HP Notebook System BIOS (68YGU) - FreeDOS Bootable Media

      -----------------

      tak tieto 3 su tam na vyber .. (netusim preco ten link uz nejde .. sry)
      • Re: 3 verzie biosu 16.11.2007 | 09:50
        Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
        Ten link ide.
        "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: 3 verzie biosu 16.11.2007 | 09:56
      Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
      Moc som si to nečítal, ale mám podobný stroj a ak sa nemýlim, líšia sa spôsobom ako sa flaschne BIOS. Tebe ak máš linux vyhovuje verzia 3 ktorou vytvoríš na nejakom windowse bootovateľnú disketu, resp. USB kľúč a s tým nabootuješ počítač. Ja som si vybral bootovateľnú verziu a flasch mi vyšiel.
      "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
      • Re: 3 verzie biosu 16.11.2007 | 11:08
        Pacmaga   Návštevník
        Skvele tak diky vsetkym ;-)

        (ad link: funguje ako sa mu chce .. momentalne ide aj mne)