vmware

Sekcia: Konfigurácia 15.11.2007 | 17:24
Milan Pasko   Návštevník
Ahoj, nedavno som sa dal nahovorit na linux (mandrivu), ale kvoli praci by som potreboval rozbehat vmware a hodit tam aj win...
Stiahol som rpm balicek zo stranok vmware, ale mam teraz problem s jeho nakonfigurovanim, potrebujem nakopnut spravnym smerom (clovek sa uci cely zivot, ja o linuxe pravdupovediac neviem zatial nic)

=> spustil som vmware-config.pl a zasekol som sa na otazke:
What is the location of the directory of C header files that match your running
kernel? [/usr/src/linux/include]

The path "/usr/src/linux/include" is not an existing directory.

Vie mi niekto polopate poradit, co tam ma byt a ako potom postupovat dalej? Dakujem za odpoved.
    • Re: vmware 15.11.2007 | 17:25
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nainstaluj zdrojovy balicek pre jadro ktore pouzivas, a potom uved k nemu cestu, kde sa ta to pytalo
      • Re: vmware 15.11.2007 | 17:58
        Milan Pasko   Návštevník
        "nainstaluj zdrojovy balicek pre jadro ktore pouzivas" => pisal som, ze linux mam len chvilu, fakt neviem, kde ho vziat :( trosku podrobnejsi navod poprosim
        • Re: vmware 15.11.2007 | 18:00
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          tu je link ako to nainstalovat, rozdiel medzi 2007 a 2008 nebude asi velky:
          http://www.howtoforge.com/vmware_server_mandriva_free2007
          • Re: vmware 15.11.2007 | 18:35
            Milan Pasko   Návštevník
            dik za link (mam mandrivu 2006)
            a ten balicek pre jadro, ktore pouzivam najdem/stiahnem kde? ani neviem ake mam jadro... :-/
            • Re: vmware 15.11.2007 | 19:03
              qwertz   Návštevník
              cat /proc/version
              nebo kcontrol
              nepouzivam sic mandrivu, ale zdrojaky jadra by meli byt nekde na instalacnim mediu
              a jeste typ, koukni na virtualbox , v nem taky fachci windows (mam overeno s xp) je snad jednoduchsi nez vmware a navic free (pokud se to tak da napsat)
              • Re: vmware 15.11.2007 | 19:22
                Milan Pasko   Návštevník
                dik, a dik aj za tip, ale potrebujem konkretne vmware kvoli praci ktoru robim, dufam, ze to zvladnem a bude fungovat tak ako ma :)

    • Re: vmware 16.11.2007 | 00:59
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      S Mandrivou 2006 som uz naozaj dost dlho nerobil, ale myslim, ze balik, ktory potrebujes nainstalovat, sa vola: kernel-source-stripped. Pozri si, aku verziu kernelu pouzivas pomocou prikazu uname -r (bude to nieco ako 2.6.12-13mdk) a potom nainstaluj ten balik kernel-source-stripped-2.6.12-13 (to cislo sa samozrejme meni podla aktualnej verzie). Mal by byt na tom CD alebo DVD, z ktoreho si instaloval aj system, ak si medzitym neupdatoval zo siete samozrejme. Inak, fakt odporucam upgrade na Mandrivu 2008, ale pozor, lebo niektore veci bude treba urpavit rucne.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: vmware 16.11.2007 | 16:46
        Milan Pasko   Návštevník
        mam problem s nainstalovanim kernel-source.. chcel som ho instalovat z CD, z ktorych som instaloval mandrivu, ale vypise mi to vzdy toto:

        kernel-source-2.6-2.6.12-12mdk.i586 (kvĂ´li neuspokojenĂŠmu ncurses-devel)

        co s tym? :o :/
        • Re: vmware 16.11.2007 | 17:24
          Milan Pasko   Návštevník
          tak sa mi to podarilo nainstalovat z netu... podarilo sa mi aj skompilovat vmware, problem je v tom, ze teraz nejde spustit. Ked vmware spustim, chvilu to vyzera, ze sa nieco deje - presypacie hodiny, spomaleny pocitac - ale potom to zmizne :-O

          nejaky napad?
          • Re: vmware 16.11.2007 | 17:43
            Milan Pasko   Návštevník
            podarilo s ami to nainstalovat (chybal mi jeden rpm balicek, o ktorom som nevedel, ze ho treba - info nasiel google)

            chcem sa vsetkym podakovat - diky!