Ako inštalovať .deb

Sekcia: Ostatné 24.05.2005 | 11:18
Peter   Návštevník
Ako mám nainštalovať program - mám stiahnutý subor skype_1.1.0.3-1_i386.deb a neviem čo sním. Kěď naň poklikám iba preblikne terminálové okno a nič. Poraďte - už nejake chabé skusenosti z linuxom mám, ale nie je to bohviečo. Vďaka. P.S. Mám Debian ale nie som Root!
    • Re: Ako inštalovať .deb 23.05.2005 | 22:38
      dusan   Návštevník
      Klikaním to nepôjde. Otvor si konzolu, presuň sa do adresára, v ktorom máš súbor *.deb, a zadaj: dpkg --install subor.deb Na inštaláciu programov obvykle treba byť prihlásený ako root. Ak budeš mať s Debianom problémy, skús Ubuntu (alebo Kubuntu), ktoré sú postavené na Debiane a majú elegantný a jednoduchý klikací nástroj na inštaláciu programov.
      • Re: Re: Ako inštalovať .deb 24.05.2005 | 11:18
        Martin   Návštevník
        Aj v samotnom Debiane existuje \"klikaci nastroj\" na instalaciu programov - synaptic. Lenze cez podobne nastroje sa instaluju iba programy z debianovských ftp/cd archivov. Ak mame iba samostatny subor tak sa instaluje prikazom dpkg -i nasov_suboru.deb ako pise dusan.
    • Re: Ako inštalovať .deb 24.05.2005 | 01:10
      domi66   Návštevník
      no pokial niesi root, tak .deb subor nenainstalujes. Stiahni si tento subor, je to binarka skype. Archiv si rozbal vo svojom domovskom priecinku a spust skype odtial.