manual k suse 9.2 opät

Sekcia: Ostatné 25.05.2005 | 13:03
hurfo   Návštevník
zdravim viem ze sa o tom uz napisalo mnoho ale poprosil by som nejakeho dobraka aby mi poslal na mail hurfo@atlas.sk manual v cestine pretoze ja ho nemam (nie nemozem najst ale nemam) vopred dakujem moze byt aj link na net ps: hodnotim to velmi ee ze nieje priamo na dvd ako je to pri mandrake 10.1 kde som si ho mohol precitat uz pred samotnou instalaciou a nie hladat ho po 10 nezdarenej ps2: neviem ci je to distribuciou alebo dvd ale po instalacii mi nabehol textrezim (cez ktory som sa nemohol prihlasit ale nieco pisal) namiesto Grub tak som musel dat lilo na 3 krat neviete cim to je?
    • Re: manual k suse 9.2 opät 23.05.2005 | 23:44
      transport   Návštevník
      hm no manual v cestine som nevidel mozno je ale na dvd je iba v angline, a ten tvoj problem opis blizsie, inak mas nainstalovane kdm alebo gdm, tak si to mozes zmenit aj v textovom rezime, das su heslo mc a potom najdes v /etc/sysconfig/ subor displaymanager a das F4 a oeditujes ho je tam na zaciatku defaultmanager alebo tak nejak, tam si daj hodnotu kdm, gdm, xdm, co len chces, co mas instal
      • Re: Re: manual k suse 9.2 opät 24.05.2005 | 02:22
        hurfo   Návštevník
        x window som nakonfiguroval a ovladace sa mi tiez podarili a ked to islo s lilo nema problema akurat je druhy problem ktory uz je trosku o niecom inom: Problem 2: neviem cim to je ale po tom ako som sa neuspesne pokusal naistalovat krusarder z dvd mandrake 10.1 tak sa mi sekla mechanika (combo Slony) a nejdu otvorit vratka mechanika sa tvari ako pripojena a po "mounte alebo un.." mi nechce otvorit vratka otvory ich az po restarte pred samotnym nacitanim linuxu potom uz ani za toho... ps:chyba nie je v mechanike lebo pod oknami funguje normal ale tomuto nerozumiem
    • Re: manual k suse 9.2 opät 24.05.2005 | 01:25
      Avatar domi66 Ubuntu, Debian, FreeBSD  Používateľ
      no ten textovy rezim nebude asi ani distribuciou, ani dvd, najskor si nenakonfiguroval X window. Prihlas sa ako root a pokial ti nebude fungovat uz spominane gdm, alebo kdm, tak spust konfiguraciu X window systemu prikazom sax2.
      • Re: Re: manual k suse 9.2 opät 25.05.2005 | 13:03
        hurfo   Návštevník
        a nemoze byt problem v tom ze pred tym som mal nainstalovane Mandrake 10.1 s LiLo a preto ho nemohol prepisat na Grub?