wifi a firmware

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2007 | 18:59
Avatar samba openSuSe 11.1  Používateľ
zdravim,

mám nb acer extensa 5204nwlmi a neviem rozbehať wifi bcm43xx.
vypýta si firmware a tam zostanem stáť. na "abclinux" som niečo našiel, - pre ubuntu -, ale pre opensuse 10.3 len samé fóra s touto otázkou.
nevie prosim niekto poradit?

dakujem
    • Re: wifi a firmware 21.11.2007 | 20:40
      Avatar srigi   Používateľ
      Na tom Abicku si slabo hladal. Zroluj si na koniec clanku.
      • Re: wifi a firmware 24.12.2007 | 13:33
        samba   Návštevník
        Postupoval som podla navodu, ale ani za toho certa mi nechce komunikovat - pritom
        driver is already installed
        • Re: wifi a firmware 25.12.2007 | 13:19
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Pozri sa príkazom lsmod, či je modul ndiswrapper zavedený. Potom skús príkazom iwlist scan, či ti nájde siete. Ak nájde siete, tak je z polovice vyhrané (ja som sa tým trápil minule pol nedele a nakoniec som zistil, že si akosi nevie NetworkManager automaticky nastaviť správny typ šifrovania a overovania na router).
          Čo používaš na pripojenie do siete? Mne celkom dobre vyhovuje NetworkManager.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: wifi a firmware 25.12.2007 | 18:40
            samba   Návštevník
            NetworkManager nepoužívam, ale zdá sa mi, že som stiahol nejaký kinternet /viem o tom ale nikdy nepoužil/ a viac som pobabral než mal
            ndiswrapper zavedený je, mam ju aj v zariadeniach

            Skúsim ten manager
    • Re: wifi a firmware 25.12.2007 | 22:41
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      mrkni do /lib/firmware ci tam mas subory s firmverom - daj si hladat do googla firmver k tomu modulu. Stiahnes a rozpakujes. Subory *.fw skopiruj do spominaneho adresara. Potom by malo stacit reloadnut modul. (aspon ja som tak pod debom rozbehaval ipw2200)
      • Re: wifi a firmware 28.12.2007 | 20:25
        samba   Návštevník
        Súbory tam síce sú, ale siete nenajdem a sú dostupné tak zhruba 4, mimochodom bcmwl5 je zavedený