Monitor Benq FP73G

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2007 | 23:50
Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
skusal som live cd opensuse 10.3 a tam mi pekne zdetekovalo monitor, pouzivam ubuntu 7.10 ale tam ho berie ako default, vo vybere vyrobcu taky nie je, posufroval som aj a nic nenasiel, skusite mi niekto poradit
kazdu xvilu dobry napad :-)
    • Re: Monitor Benq FP73G 22.11.2007 | 14:45
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Preco je tato tema uz vyriesena?

      K problemu: Mozes si natvrdo zapisat hodnoty pre vert. a horiz. frekvencie monitora do xorg.conf, co sice problem neriesi, ale obides to.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: Monitor Benq FP73G 22.11.2007 | 20:32
        Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
        namiesto sledovania som klikol na vyresenie :-/

        okej tak to skusim cez rucne editovanie, aj ked driver by bol ozaj lepsi, da sa z opensuse extrahovat ten driver ?
        kazdu xvilu dobry napad :-)
        • Re: Monitor Benq FP73G 23.11.2007 | 12:54
          Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
          Pre monitory v podstate nie je driver, iba informacia o frekvenciach, ktore monitor zvlada. Ja som si svoj monitor kedysi nastavil tak, ze som zeditoval xorg.conf a hodnoty o kmitoctoch opisal z krabice od monitora. A mal som 100Hz a neboleli ma oci.
          Lenze ty mas LCD. (Uz som si dal tu pracu hodit do gugla ten model, co si napisal.) A este ma aj DVI. Takze ak to mas cez DVI, tak nemas vobec ziaden problem. Inak ti staci nastavit niekde, neviem kde sa to robi v ubuntu, ze je to obycajne LCD, aby mu grafika neposlala signal s vyssou horizontalnou frekvenciou ako 75Hz. Vyssiu LCD nezvladaju.
          Only man who sells empty boxes is the undertaker.
          • Re: Monitor Benq FP73G 23.11.2007 | 20:30
            Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
            prepac ano je to LCD a mam aj na monotore aj na grafike DVI ale pouzivam analog, ak by to bolo nutne prejne na DVI
            kazdu xvilu dobry napad :-)
            • Re: Monitor Benq FP73G 23.11.2007 | 22:29
              WlaSaTy   Návštevník
              no a o čo sa prosím ťa snažíš?
              chceš aby ti nejaké klikátko napísalo informácie z monitora získané cez ddc, alebo chceš inú (teda nie 60Hz) prenosovú frekvenciu medzi grafickou kartou a vstupným konvertorom v LCD alebo chceš aby ťa neboleli oči pri nadmernom silení zraku pozeraním na jedno miesto?
              • Re: Monitor Benq FP73G 24.11.2007 | 10:14
                Avatar Peter Ubuntu 14.04  Používateľ
                jasne ze xcem lepsiu, poriesim si DVI kabel na prepojenie a rucne zeditujem aj ked som to zatial nerobil
                kazdu xvilu dobry napad :-)
                • Re: Monitor Benq FP73G 25.11.2007 | 14:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :jasne ze xcem lepsiu

                  tak si potom kúzelník. cez DVI sa prenášajú zmeny na obraze, teda presne to čo LCD potrebuje. takže lepšiu frekvenciu z toho nedostaneš ale máš viac ako reálnu šancu znížiť latenciu a tým pádom mať lepší obraz. Stabilnejší a s menšími duchmi, taký z ktorého menej bolia oči.