BIOS flash a Linux

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2007 | 11:39
Avatar Igor Hlina Mac OS ML  Používateľ
Hi,
Vas nazor na takuto kombinaciu:
dosbox + awdflash.exe
Skusali ste to uz niekto?
while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
    • Re: BIOS flash a Linux 23.11.2007 | 12:13
      Avatar driller dpkg, rpm  Používateľ
      netreba mat na to disketu a zodpovedajucu mechaniku?
      UDENA RYBA je udenac, nie zavinac! :-)
      • Re: BIOS flash a Linux 23.11.2007 | 12:18
        No vzhladom na to, ze novy BIOS ide vascinou stiahnut na webe vo forme ZIP suboru, je jedinou podmienkou spustenie nejakeho operacneho systemu. A mna zaujima ci je bezpecne flashovat BIOS pod Linuxom za pomoci dosboxu.

Disketa ma iba jedinu funkciu, nastartovat (nejaky) OS bez zbytocnych rezidentov.
        while (2*2 == 5) { echo "If you're reading this, something is definitely wrong"; }
        • Re: BIOS flash a Linux 23.11.2007 | 19:36
          voxar   Návštevník
          http://www.linuxinsight.com/how-to-flash-motherboard-bios-from-linux-no-dos-windows-no-floppy-drive.html
          Kukesni toto
        • Re: BIOS flash a Linux 23.11.2007 | 22:59
          Avatar karol Mandriva 2008.1  Používateľ
          Bude bezpečnejšie keď tú disketu vytvoríš pod windowsom. Ak žiadny nablízku nemáš, pošli mi ten zip file, ja to nainštalujem na windowse, disketu zatarujem a pošlem ti to.
          "Operátor pozorovania prítomnosti nekomutuje s operátorom reality.Nemôžeme teda popísať realitu okolo nás bez toho aby sme ju ovplyvnili." <br/>
    • Re: BIOS flash a Linux 24.11.2007 | 02:08
      instalater   Návštevník
      Chces flashnut bios cez dosbox, chapem to spravne? A aky, bios dosboxu? :)
      • Re: BIOS flash a Linux 24.11.2007 | 10:29
        Toto je skor taka experimentalna otazka (ja ten problem neriesim). Chlapikovi co sa ma na to pytal som odporucil presne co pisal Karol. voxar dik za link, z toho co sa tam pise (freedos) som odvodil, ze z norm. Linuxu to radsej ani neskusat.

awdflash.exe asik potrebuje aby CPU bezalo v realnom rezime, pod Linuxom je samozrejme v chranenom rezime, kde su zakazane niektore instrukcie, ktore awdflash potrebuje (out x,y).

Davam za vyriesene.