Hard disky v linuxe

Sekcia: Hardware a Drivery 23.11.2007 | 14:54
spaceo   Návštevník
zdar borci ...

mam takyto problem:

používam win a linux (mandriva 2007 - GNOME), disk rozdeleny na tri particie: win(NTFS) media(?) linux(ext3) a chcel by som pozivat media disk aj v linuxe citanie aj zapisovanie, lenze mi to nejak nefacha :-( skusal som danu particiu formatovat na FAT32, ext3, rozne body pripojenia, ale stale sa da v linuxe parcia len citat, no a chcel by som aj zapisovat. nevedeli by ste niekto poradit? casom by som chcel prejst na linux bez win.... nevadilo by aj keby je particia formatovana na ext3, lebo som nainstaloval vo win podporu citania diskov z linuxu. nevedel by niekto poradit ???

vdaka vopred za akukolvek radu :-) go Linux go
    • Re: Hard disky v linuxe 23.11.2007 | 15:00
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      no treba ten oddiel pripojit aj pre zapis.
      • Re: Hard disky v linuxe 23.11.2007 | 15:07
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        tz. editovat fstab... riesilo sa to tu milion krat
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Hard disky v linuxe 23.11.2007 | 16:06
        spaceo   Návštevník
        okay, ale ako to spravim ???
        • Re: Hard disky v linuxe 23.11.2007 | 17:10
          Avatar srigi   Používateľ
          Da sem najkor vypis
          su
          fdisk -l
    • Re: Hard disky v linuxe 23.11.2007 | 17:28
      spaceo   Návštevník
      ludia :-) vdaka za rady, prva rada mi pohohla - len som v parametroch nastavil aj citanie (predtym som si to absolutne nevsimol) no zatial sa taketo veci len ucim, linux je mocny, takze treba narabat opatrne,, ... vdaka za zaujem pomoct ... urcite tu este nieco v buducnosti budem riesit, tak zatial :-) inak super stranka pre lamy, dost veci som z tejto stranky v pouzivani linuxu pochopil.