Kompilovanie v Ubuntu 7.04

Sekcia: Hardware a Drivery 27.11.2007 | 19:26
V1SM33K   Návštevník
Caves
nejde mi nic kompilovt...asi neviem ako na to..:D...som proste lama...ale prosim by som o vysvetlenie...dik
    • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 19:32
      Avatar Tomáš Mihok Ubuntu 8.10  Používateľ
      Na co potrebujes pod ubuntu kompilovat? Co kompilujes? Kompiluje sa tak ze rozbalis zdrojojaky, vojdes do zlozky kde si ich rozbalil a napises 3 prikazy:

      1. ./configure
      2. make
      3. make install

      asi budu potrebovat pred nimi sudo... ale fakt, pod ubuntu kompilovat?
      Pičoch jest veľo, len nalivačoch malo!
      • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 19:36
        Avatar Tomáš Mihok Ubuntu 8.10  Používateľ
        A este jedna vec: budes na to potrebovat doinstalovat nejake veci ... ak kompilujes kernel, tak budes potrebovat build-essentials, kernel headers a pod... a ubuntu i tak nepatri medzi spicku v kompilacii...

        pokial kompilujes programy tak skus radsej do konzoly napisat sudo apt-cache search menoprogramu a instalujes pomocou sudo apt-get install meno programu...

        to je iba pre uplnost v pripade ze fakt chces kompilovat programy

        Pozn. Na kompilaciu su lepsie ine distra.. Slackware alebo Gentoo maju celkom solidnu uspesnost... kdesi som cital ze este aj Red Hat...
        Pičoch jest veľo, len nalivačoch malo!
        • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 19:41
          V1SM33K   Návštevník
          no tak ja som to vcera nainstaloval a snazim sa tam dat orange net (option icon modem) a cital som ten navod od dumara a ze tam mam dat nozomi a comgt ale nevedel som ako..
          • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 20:00
            ---   Návštevník
            nezatracoval by som ubuntu , ze nie je vhodne na kompilaciu. Su aj ovela horsie distra co sa tyka kompilacie. Nebudem radsej menovat.
            Najprv si nainstaluj build-essential , ako uz bolo spomenute vyssie a este checkinstall , kompilujes potom postupne
            ./configure
            make
            sudo checkinstall
            ten posledny prikaz vytvori deb balik , ktory aj nainstaluje. (nesmie byt v tom momente spusteny synaptic :-))
            Je to dobre v pripade ,ze budes neskor potrebovat ten skompilovany balik odinstalovat.
            Inac ak sa v priebehu kompilacie (./configure) stretnes s chybou , staci otvorit synaptic a dat hladat to co sa ti v konzole vypise ako error. Ak chyba napr gtk , tak hladaj libgtk a tak podobne. To uz je vec skusenosti, po case prides nato co to vlastne pozaduje.
            • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 20:59
              V1SM33K   Návštevník
              Ok dik...a este by som chcel vediet kde zozenem patch na nozomi na kernel 2.6.2O lebo ja mam nozomi na 2.6.17...
              • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 21:17
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                Staršie jadrá nepotrebujú patch. Inak návod som načarbal pre Option Globetrotter, Option Icon či aký si spomínal nepoznám. Nájdeš ma na jabberovi.
                • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 21:38
                  V1SM33K   Návštevník
                  no sak option icon a globetrotte je to iste..:)
                  • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 27.11.2007 | 23:54
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                    Je to PCMCIA 3G modem?
                    • Re: Kompilovanie v Ubuntu 7.04 28.11.2007 | 13:57
                      V1SM33K   Návštevník
                      Myslim ze ano...ale ajtak mi to nejde nastavit...neviem kde to mam napisat ked to rozbalim...