anfy

Sekcia: Ostatné 28.11.2007 | 10:04
Martin   Návštevník
Existuje niečo ako anfy pre linuksy? Na tejto stránke je len .exe pre vindózy. Skúšal som to cez Wine, samotný porgramček síce nainštalujem a spustím, ale nedá sa mi v ňom otvoriť žiadna fotka - skúšal som to cez File - Open project.
    • Re: anfy 30.11.2007 | 16:39
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Neviem mozno to nebude toto ale podla toho co som sa docital je anfy pre tvorbu grafiky pre web, setrice atp..
      do googlu som zadal anfy linux a vyplulo toto: http://anfy.softonic.com/linux mozno pomoze
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: anfy 30.11.2007 | 20:23
        Martin   Návštevník
        V podstate mi ide o to, že na tejto stránke som našiel zaujímavú zábavku a možnosť "úpravy" fotiek a zaujímalo ma, či je niečo také aj pre Linux. Lebo ked som začal upravovať to, čo ponúkajú na stránke, vyskočilo mi okno s možnosťou stiahnutia príslušných appletov aj pre Linux a MacOS, ale na príslušnej stránke som už nič také nenašiel, len .exe.

        Ale myslím si, že by to mohlo byť vhodné aj na doplnenie a oživenie rôznych stránok, nie iba ako zábavka. Tie efekty stoja za to.

        Vygooglil som síce aj anfy-0.92.tar.gz, ale to bude pre mňa použiteľné až keď sa naučím inštalovať zdrojáky, resp. keď mi niekto naživo ukáže ako sa to robí.

        P.SA. muchas gracias por el link, en la página que me has recomendado se escribe que es posible descargar gratuitamente, pero yo lo he tratado sin éxito...
        • Re: anfy 01.12.2007 | 08:46
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          anfy-0.92.tar.gz => rozbalene v ~/anfy-0.92
          1)cd ~/anfy*
          2)./configure
          3)make
          4)po dokonceni make daj make install
          5)ked nevyskoci nejaka chybicka , napr. chybajuca zavislost, spusti prikazom anfy , asi :) 
          
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: anfy 01.12.2007 | 09:14
            Martin   Návštevník
            Ja viem, návody sú všade, na každom, fóre, v knihách, ale som taký BFU, že mi to skrátka musí niekto NAŽIVO ukázať :)))))
            • Re: anfy 01.12.2007 | 09:20
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              LOL :) co tak trosku samostatnosti a pokusit sa to spravit sam?
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: anfy 01.12.2007 | 09:41
                Martin   Návštevník
                Už som sa pokúšal, ZATIAĽ sa nepodarilo :) Ale neboj, nevzdám to.
                • Re: anfy 01.12.2007 | 09:56
                  Martin   Návštevník
                  Výpis z konzoly:

                  [martin@localhost ~]$ cd /anfy-0.92.tar.gz
                  bash: cd: /anfy-0.92.tar.gz: Adresár alebo súbor neexistuje
                  • Re: anfy 01.12.2007 | 11:23
                    open source   Návštevník
                    najprv to musis rozbalit:
                    tar -xvzf anfy-0.92.tar.gz
                    a az potom sa presunies do toho adresara:
                    cd anfy-0.92
                    ...