pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe

Sekcia: Konfigurácia 28.11.2007 | 12:47
gofree   Návštevník
Bry den vsetkym.

Vcera som nainstaloval ARCH Linux s KDE ako hlavnym prostredim / spokojnost co sa tyka stability a rychlosti oproti inym distram :)/ Momentalne mam jediny problem a ten sa tyka rychlosti nacitavania stranok. Pod WinXP bolo takmer okamzite, pod Linuxom to trva o dost dlhsie ( 5 sekund ) pri beznych strankach...sme.sk,linuxos.sk, atd. Ked instalujem softver tak pacman stahuje rychlostou v priemere 230kB/s preto nerozumiem tomu nacitavaniu. Pripojenie mam od T-Comu, takzvane Turbo Plus 2. Detalily o modeme ( microcom AD nieco ) a siet.karte ( nForce na doske ) dodam ked pridem domov.
    • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 28.11.2007 | 13:02
      ---   Návštevník
      moze za to asi zapnute ipv6 , takisto prehliadac moze mat zapnute ipv6 ,dalej moze byt na vine pomale DNS (co mas v /etc/resolv.conf ?)
      • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 28.11.2007 | 13:16
        gofree   Návštevník
        ked dojdem domov skusim to ipv6 vypnut. este dve otazky kde sa nastavuje ipv6 vo firefoxe,opere,pripadne konquerori? a co s tym DNS v /etc/resolf.conf. neskor tu hodim ten konfiguracny subor.
        • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 28.11.2007 | 14:32
          still   Návštevník
          Vypnutie IPv6 vo firefoxe - http://en.opensuse.org/Disable_IPv6_for_Firefox
          taktiez najdes na wiki Archlinuxu - http://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox_Tips_and_Tweaks
          Vypnutie IPv6 v celom systeme - http://wiki.archlinux.org/index.php/IPv6_-_Disabling_the_Module
          A na to DNS - http://wiki.archlinux.org/index.php/Bind#Bind_as_caching_only_server
          Archlinux, ako aj vacsina inych distribuciia ma super popisane wiki stranky, staci obcas do nich nazriet ;-)

          inak.. ak chces este rychlejsi firefox, odporucam Swiftweasel, stiahni podla sovjho procesoru, ale radsej este nie Swiftweasel 3.0b1, teda ak pouzivas nejake rozsirenia, vacsina by ti nesla
          takze najlepsie odtialto http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=195473&package_id=230717&release_id=557576
          • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 28.11.2007 | 14:38
            gofree   Návštevník
            co sa tyka wiki ARCHU podla nich som instaloval..nemam im co vytknut,mozno urobim aj nejaky preklad. vdaka za tie linky, pozriem a napisem ako to dopadlo a potom to mozeme uzavriet. :)
          • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 29.11.2007 | 10:54
            gofree   Návštevník
            Ahoj.

            Urobil som vsetko podla navodov v tych linkoch. Cast na DNS iba Bind as caching only server. Stale to nieje lepsie ,neda sa to porovnat s rychlostou nacitavania stranok pod WinXP. Linux je pre mna lepsi v tom ze si takmer vsetko prisposobim na moj obraz. Raz som uz s Linuxom kvoli tomu prestal. Chybali mi potom tie moznosti pod Win tak som sa opat k Lin vratil, len ta rychlost nacitavania. :(
            • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 29.11.2007 | 11:31
              ---   Návštevník
              obsah /etc/resolv.conf ?
              ak tam mas 192.168.1.1 , tak tam bude chyba , potrebujes tam dostat DNS od poskytovatela.
              Mam ubuntu a pokial nenastavim spravne DNS tak nacitavanie je velmi pomale.
              • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 29.11.2007 | 12:57
                gofree   Návštevník
                Zavolal som na helpline T-Comu a tam mi dali cisla DNS serverov. Primarny 195.146.128.60, sekundarny 195.146.132.59. Mozno to niekomu tiez pomoze. Vyskusam to doma ked sa sa vratim z prace. Dufam ze to pomoze. :)
                • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 29.11.2007 | 16:51
                  gofree   Návštevník
                  ale kedze v praci oslavujeme 3 flase absintu...tak dam vediet zajtra ako to dopadlo
                  • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 29.11.2007 | 17:44
                    Avatar srigi   Používateľ
                    Netreba ani pisat, zrubete sa jak dogy ;-D
                    • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 30.11.2007 | 08:07
                      gofree   Návštevník
                      ako dogy :) ale ten DNS server od T-Comu pomohol ,vsetko ide bleskovo. dakujem za rady.
                • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 06.02.2008 | 15:53
                  miSO   Návštevník
                  Dakujem ta adresa na dns mi pomohla
    • Re: pomaly nacitavanie webovych stranok v ARCH Linuxe 29.11.2007 | 23:33
      Martin   Návštevník
      No, ja by som zasa potreboval vedieť, ako sa dá zrýchliť Konqueror, lebo všetky ostatné prehliadače načítavajú pomerne rýchlo aj napriek pomalému internetu, len Konqueror je v tej MDV 2007 Spring akýsi zaspatý. A pritom v staršej MDV 2007 načítaval bleskovo.