ktore distro na notebook...

Sekcia: Hardware a Drivery 07.12.2007 | 13:35
Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
Ahojte ludkovia,

uvazujem ze si dam Linux na svoj notebook ASUS F3SR, ktore distro tam mam dat? Nastastie tam mam chipset aj wifi od Intelu, zial grafika ATI Radeon HD 2400.

Je to Intel Core Duo T5250 s 1 GB RAM. Pravdupovediac uz mam plne zuby Ubuntu a rad by som skusil nieco nove. Pri Ubuntu sa clovek o Linuxe vela nenauci, je prilis jednoduchy a uzivatela rozmaznava.

Uvazoval som nad Gentoo, ale neviem ci sa hodi na klasicky dekstop. Okrem toho som ho instaloval len raz. Ak ho clovek instaluje podla handbooku, ide to lahko, chyby pri instalacii som vedel dost rychlo odstranit. Daval som ho vsak iba na klasicke PC a bez desktopoveho manazera.

Ako dlho by trvalo rozbehat Gentoo na notebooku s Gnome, OpenOffice, nejakymi media playermi a podobne?

Pripadne odporucte nejake ine, vhodnejsie distro

Diky :)
    • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 13:41
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Vyskusaj debian, podla mna aj *buntu verzie vela naucia ale no kazdy ma svoj nazor
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 13:58
      Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
      gentoo je chrumkave, ale ked casto instalujes/updatujes, tak z toho neustaleho buildovania osedivies :-)

      Debo je fajn, sam ho mam, nemal by si s nim mat problemy.
      • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 14:13
        gofree   Návštevník
        moj vyvoj bol mandrake 10,suse 9.3, na chvilu som s linuxom skoncil lebo v tej dobe myslim nebol este zrely na pouzitie ako primarny system. potom rozne buntu,debian. pc linux os, mandriva...a teraz happy arch linux user. podla oficialnej prirucky ho nainstalujes v pohodicke, ak vies ENG. plus super Wiki. podla mna stoji za skusenie. rolling updates,pacman,rychlost a stabilita:)
    • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 14:52
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      Tiež som za Debian.
      Close the Windows Open The Source
    • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 15:27
      Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
      Debian je fajn distribucia, urcite odladenejsia ako Ubuntu :). Kedysi davnejsie som mal Sarge, ale vadilo mi, ze ma az prilis stare balicky. Navyse Sarge mal kernel len 2.4.xx a na kompilaciu kernelu som sa vtedy este neodvazil.

      Ten Arch mi je sympaticky, paci sa mi myslienka, ze si clovek moze zostavit system sam, podla vlastnych poziadaviek rovnako ako pri Gentoo. :)
      • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 16:04
        gofree   Návštevník
        ak sa uplne nemylim sarge mal aj jadro 2.6...nie predvolene ale bolo na vyber. ale toto len tak, netyka sa to priamo tejto temy
        • Re: ktore distro na notebook... 07.12.2007 | 16:07
          Avatar native Fedora 11, FreeBSD  Používateľ
          hm..., vtedy som o tom nevedel...