virtualne terminaly

Sekcia: Konfigurácia 07.12.2007 | 23:39
arnezami   Návštevník
chcel by som si zmenit klavesove skratky pre prepnutie sa do virtualnych terminalov
tie povodne co su ctrl+alt+Fx tak by som chcel nastavit iba na F1, F2 atd lebo to dost casto pouzivam a neche sa mi furt stlacat vsetky 3 naraz ;-)
    • Re: virtualne terminaly 08.12.2007 | 01:49
      Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
      ked velmi casto prepinas medzi Xkami a konzolou, tak nieco nie je v poriadku...
      <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
      • Re: virtualne terminaly 08.12.2007 | 12:38
        arnezami   Návštevník
        akoze dakujem za odpoved, ked nevies tak radsej nic nepis omg
        • Re: virtualne terminaly 08.12.2007 | 12:51
          WlaSaTy   Návštevník
          aj Teba rozosmievajú ľudia ktorý si myslia že je grafický terminál čitateľnejší ako textový 80x25 s čiernym pozadím?

          inak naspeť k otázke, dá sa to ale skús si pozrieť čo robia dané klávesy.
        • Re: virtualne terminaly 08.12.2007 | 18:24
          Avatar superlamer Debian RedHat FreeBSD  Používateľ
          ved to bola rada. aky mas dovod prepinat sa kazdu chvilu medzi X a konzolou? co nedokaze graf. terminal oproti konzole? a to prepinanie urcite nerobi dobre tebe ani monitoru, pretoze mas urcite ine rozlisenie a frekvenciu v X a ine v konzole...
          <pre>bash# grep initdefault /etc/inittab id:0:initdefault:</pre>
          • Re: virtualne terminaly 08.12.2007 | 18:30
            arnezami   Návštevník
            monitor mi ani nepreblikne, mam take iste rozlisenie v terminale ako v Xkach, a proste sa mi tam pracuje lepsie ako v grafickom tak cchem vediet kde sa to da nastavit, skusal som to v klavesovych skratkach ale tam to nie je