Grub a moja klavesnica

Sekcia: Hardware a Drivery 09.12.2007 | 19:16
Avatar k1x1   Používateľ
Takze naistaloval som si mandrivu One 2008 Kde (mam aj windws) cize dualboot.
Ale pri spusteni Grubu (ale aj Lilo) mi moja klavsenica ktora je cez bleutooth nefunguje cize nemozem v bootmanagery zvolit co chcem nabotovat. Zapojil som staru klavsenicu cez to 'normalne' rozhranie a vsetko funguje. Po spusteni jedneho aj druheho OS sa nova kavesnica zapne a funguje. Akurat ze pri Grube este nie....

Klavesnica je Trust DS-3250 (stala ma 900Sk)

Ak som celu situaciu dobre pochopil a ak je pravda ze Linux hlada/ziskava inf. o hardwary vzdy po jeho spusteni/nabootovani (zakazdym pri starte) tak pred tym cize v Grube este netusi o tejto klavesnici( ktora je cez bluetooth + usb) a tym padom ona ani nefunguje.....

Otazka: dasa to vobec niako vyriesit ? (naistalovat ju alebo nieco ? )

dakujem ze pomoc

PS: mat 2 klavesnice (stara + nova) na stole nie je boh vie co :(
    • Re: Grub a moja klavesnica 09.12.2007 | 19:29
      shade   Návštevník
      Skus zapnut jej podporu v BIOSE ak sa to da, podobne ako sa to robi pre USB klavesnicu. Ak to nepojde tak potom jedine skusit skompilovat grub priamo s jej podporou. Ale ani v jednom pripade netusim ci sa to da.
      • Re: Grub a moja klavesnica 09.12.2007 | 19:33
        shade   Návštevník
        "ktora je cez bluetooth + usb"
        Pardon to USB som si nevsimol. Takze podla vsetkeho by malo stacit zapnut podporu "usb keyboard" v BIOSe.
        • Re: Grub a moja klavesnica 09.12.2007 | 19:53
          Avatar k1x1   Používateľ
          Dakuem velice pekne problem vyrieseny.
          Aj som si myslel ze bude treba nastavit nieco v biose. Mal som viacej hladat...

          este raz dik :-)