[Debian] fglrx v repozitaroch

Sekcia: Hardware a Drivery 10.12.2007 | 18:44
martin   Návštevník
chcel by so vediet, ze ked si stiahnem odtialto http://ftp.debian.org/debian/pool/non-free/f/fglrx-driver/
drivre, ci je ich mozne nainstalovat jednoducho v konzole, ak ano zaujimaju ma tieto baliky -fglrx-control_8.43.2-2_i386.deb,
fglrx-driver_8.43.2-2_i386.deb a
fglrx-kernel-src_8.43.2-2_i386.deb , a potom v akom poradi ich instalovat, pretoze sa obavam ze po zadani apt ins.... xorg-driver-fglrx sa mi nainstaluju tie starsie (8.28...)
Dakujem (alebo ak niekto proste vie ako z tych repozitarov nainstalovat tie novsie drivre budem vdacny, mam Debian Lenny)
    • Re: [Debian] fglrx v repozitaroch 11.12.2007 | 09:48
      debiansk.org   Návštevník
      dpkg sa mi zda
    • Re: [Debian] fglrx v repozitaroch 11.12.2007 | 11:38
      open source   Návštevník
      ak mas dobre pripojenie na net tak si jednoducho v repozitaroch nastav aj non-free sekciu a potom mozes ten driver nainstalovat normalne napr pomocou aptitude install fglx-driver...

      ak nemas pripojenie na net tak si pokojne baliky mozes stiahnut a nainstalovat prikazom dpkg -i balik.deb; ak si bude vyzadovat nejake zavislosti tak ich tiez manualne stiahni a takisto nainstaluj... (ak das viac balikov do jedneho adresara tak ich najrychlejsie nainstalujes tak ze sa donho presunies a zadas prikaz dpkg -i *.deb)
      • Re: [Debian] fglrx v repozitaroch 18.12.2007 | 00:58
        Avatar srigi   Používateľ
        Ja by som to upresnil, ked si pridas ten repozitar, tak po obnove databaze balikov nainstaluj tie balicky explicitne z toho repozitara
        su
        apt-get install non-free/fglrx-control non-free/ffglrx-driver non-free/ffglrx-kernel-src
        Na poradi nezalezi, dolezite je aby boli nainstalovane vsetky tri kym restartujes. A netreba ani restart, ak mas vypnute Xka, tak potom X server prekonfigurujes takto
        su
        modprobe fglrx
        dpkg-reconfigure xserver-xorg
    • Re: [Debian] fglrx v repozitaroch 17.12.2007 | 23:09
      Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
      lepsie bude ak si to nainstalujes manualne.ja mam take skusenosti ze sa mi tie ovladace od ati furt zle nainstalovali.http://wiki.cchtml.com/index.php/Debian_Installation_Guide
      Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.