Pomoc s delphi

Sekcia: Programovanie 14.12.2007 | 21:30
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
Potreboval by som pomôcť so semestrálkou. Aktuálny stav je na st.fri.uniza.sk/~bendik/pisq.zip. Potreboval by som tieto veci:
  • zmeniť meno autora na "Miroslav Bendík".
  • zmeniť názvy tlačítok na normálne (teda nie button0, button1, ale quitBtn, aboutBtn ...)
  • zmeniť názvy formulárov na normálne (piskvorkyFrm, aboutFrm)
  • zmeniť názvy ďalších prvkov ako label (neviemcoLbl)
  • pomenovať projekt Piskvorky
  • premenovať hlavný unit na uPiskvorky
  • pokúsiť sa tam zakomponovať polymorfizmus, prípadne abstraktné triedy
  • každú triedu do samostatného súboru pomenovaného uTrieda.pas
  • pripojiť do projektu oHeapMonitor
  • odstrániť všetky varovania pri kompilácii (môžu ostať jedine tie, ktoré by spôsobili nefunkčnosť v linuxe, vlastne tie musia ostať
Nastavenie s akým by to malo v delphi behať.
Ukážka pomenovania tried, premenných, štýl akým by to malo byť písané.

Ak niekto bude mať trochu času nech prosím pomôže, budem veľmi vďačný.
    • Re: Pomoc s delphi 14.12.2007 | 21:52
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Zabudol som dodať, že delphi mi vo wine mrzne / padá, RAM mam 192MB takže vmware moc do úvahy nepripadá a mám 20GB disk, takže by som tam nerád win inštaloval (musel by som zrušiť lin).
    • Re: Pomoc s delphi 14.12.2007 | 22:20
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      akoze toto som teraz nepochopil, to mame za teba napisat semestralku ci co?
      • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 11:15
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Nie napísať, ale prepísať ;) Ona napísaná už je, akurát na našej škole mi ju nezoberú. Potrebujem to z týchto dôvodov:
        • na našom úžasnom predmete "Objektové programovanie" nemôžeme odovzdať objektovo napísané programy v c++, ruby, pythonovi, pascale, jave ... proste len delphi
        • nedokážem rozbehať delphi
        • som debil z delphi
        • vždy keď robím s delphi v škole prestane mi fungovať klávesnica, alebo celý windows a musím reštartovať ručne (pri reštarte sa automaticky mažú užívateľské dáta)
        • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 12:39
          WlaSaTy   Návštevník
          mas dobru skolu, asi sa tam zapisem. aky je na nu kontakt?
          • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 13:09
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Akože na svoju školu neodporúčam nikomu ísť ;) Niekde sú schopní človeka vyhodiť už len za to, že nemá windows, inde za to, že naštartuje na booku windows a nie linux ;) Ináč je to Žilinská univerzita ;)
            • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 13:32
              Peter   Návštevník
              Tak toto je boahapustá lož. Neviem čo tým chceš dokázať. Ak nemáš na svojom počítači windows, tak môžeš tú semestrálku urobiť v škole.
              • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 13:52
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                V škole nemôžem lebo tam často padá windows a PC sú nastavené tak, že po reštarte sú užívateľské dáta vymazané.
                • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 14:56
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  a este nam povedz aka to je skola.
                  • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 14:57
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    Pár príspevkov vyššie
                    • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 15:34
                      WlaSaTy   Návštevník
                      v ziline je jedina skola ktora pozaduje semestralky? ak hej, tak aky je to obor.

                      no ale k veci. predpokladam ze ak su tam navyse zakazane napriklad USB porty alebo internet (ze by si si nehal na izbe komp a cez hoci aj scp/sftp synchronizoval projekty) tak sa opytaj vyucujucich akym sposobom su ochotny zabezpecit prostriedky na vyucbu. z tvojich reci vyplyva nieco co koliduje s (zdrzim sa komentarov a navodov na bezdovodne nechanie sa vyhodit ak na to clovek nema dostatocne silne gule a pravne povedomie).
        • Re: Pomoc s delphi 20.10.2009 | 20:28
          MP   Návštevník
          Tak teraz si akoze riadne zasekal
          -
          Danym predmetom som presiel par rokov dozadu, a co sa tyka semestralok, takze tak ako pred rokmi tak aj teraz a tak aj o par rokov
          NEBOL ziadny problem vypracovat semestralku v dacom inom, v delphi sa to len vyucovalo, vypracovania vsak akceptovali v delphi, c#, java, (o tychto viem ze sa aj realne odovzdavali) pricom na zaciatku sa spominalo ze vypracovat semku je mozne v hocicom, podmienka bola OOP
          -
          Takze sa nehraj na chudaka ze ti to nechcu zobrat a delphi ti nejde, ale rovno napis ze to nevies a rad by si aby ti to niekto zadara vypracoval
          Skusal si uz Kylix ? Pod tuxom to nema absolutne ziadne problemy ...
          • Re: Pomoc s delphi 20.10.2009 | 21:05
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Ehm, tak prvá vec Kylix??? To by som si musel totálne rozbiť distribúciu aby som tam tu vykopávku dostal (ak by sa to vôbec podarilo). Mimochodom pýtal som sa či sa dá v niečom inom - vraj nie. Ale aj tak je to už fuk, nejako som to urobil vo wine, výsledok tu. A že by som nevedel niečo naprogramovať je ehm dosť smiešné.
            • Re: Pomoc s delphi 20.10.2009 | 22:36
              LinuxSR   Návštevník
              Sice sa mi zda, ze je to stara vec, ale dnesna odpoved, preto ma zaujima, preco si to nemohol vyriesit v kode (aj zdrojovom, ved ten sa da otvorit viacerými aplikáciami aj pod Linuxom) stylom
              .name teda frm1.name = "" pred inicializaciou...
    • Re: Pomoc s delphi 15.12.2007 | 16:38
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Kašlať na to, podarilo sa mi rozbehať staršiu verziu delphi vo wine, aktuálny stav, ešte dorobiť umelú inteligenciu a je to. Mimochodom dosť ma štve, že máme "bezplatné školstvo", hlavne, že sa software, ktorý potrebujem používať by som mal platiť dosť veľa peňazí.
    • Re: Pomoc s delphi 16.12.2007 | 20:05
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Kto by chcel vyskusat piskvorky dement edition (s mojou umelou inteligenciou) moze skusit piskvorky.zip.
      • Re: Pomoc s delphi 17.12.2007 | 05:10
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Mas este zaujem o ten moj algoritmus? Ak ano, tak ho mozem skusit okomentovat. Ak ma pamat neklame, tak az taky zlozity nebol (aj ked je dost onicom, bol napisany v prvom rocniku na gymnaziu).
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Pomoc s delphi 17.12.2007 | 22:28
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          urcite ho niekde hod. aj mna to zaujima. v prvom rocniku na gymku som nebol vobec schopny riesit umelu inteligenciu. mozno ani teraz...
          Everything is proceeding as I have foreseen.
        • Re: Pomoc s delphi 18.12.2007 | 13:32
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          No už mám vlastný nový algoritmus, akurát má 1 chybu: ešte ho nikto neporazil.
          • Re: Pomoc s delphi 18.12.2007 | 13:33
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            hm, hodila by sa tu nejaka sutaz v kodeni...
          • Re: Pomoc s delphi 18.12.2007 | 13:54
            Avatar titanik mint  Používateľ
            ja som ho porazil na prvy krat
            • Re: Pomoc s delphi 18.12.2007 | 13:58
              Avatar titanik mint  Používateľ
              zacal som ja
              Klik 9 9
              Klik 10 9
              Klik 11 8
              Klik 10 8
              Klik 10 7
              Klik 9 6
              Klik 10 10
              Klik 11 11
              Klik 9 11
              Klik 11 9
              Klik 8 10
              Klik 9 10
              Klik 10 12
              Klik 11 13
              Klik 11 12
              Klik 12 12
              Klik 8 9
              Klik 8 8
              Klik 7 9
              Klik 9 8
              Klik 6 8
      • Re: Pomoc s delphi 03.01.2009 | 22:47
        SAkso   Návštevník
        mozes sem este hodit tie piskvorky robim nieco podobne na delphi a velmi by mi to pomohlo...diky za help