Help me - Upravene Ubuntu install cd

Sekcia: Ostatné 17.12.2007 | 13:23
lochness42   Návštevník
Potrebujem vytvorit z aktualneho systemu install cd nakolko som ho musel teraz instalovat z instalacky 6.06 a upgradujem uz niekolko hodin na 7.10. Samozrejme mam aj vsetky cd (cez Ubuntu shipit takze nie alternative verzie), ale nenabootuje mi ani live mod - dokonca ani instalacia 7.10 cez alternative cd sa nepodarila - grafika nesla. Na pc som zatial nemal problemy ale teraz som kupil book a robim co viem aby som to rozbehal, Hodnu chvilu mi trvalo kym som rozbehal grafiku (Ati) a nativne rozlisenie (1920x1200). Takze rad by som nabuduce iba nainstaloval system a nemusel zacinat s 6.06, zas uplne vsetko nastavovat a upgradovat.
Vopred diky moc vsetkym za pomoc.
    • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 17.12.2007 | 20:44
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie, Manjaro, Q4OS, Lubuntu  Používateľ
      a co tak nieco zalozene na ubuntu? mint, greenie, nieco take. vyskusaj
      • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 10:55
        lochness42   Návštevník
        Samozrejme ze viem o nich, skor mi slo o urobenie si vlastneho install cd z mojho aktualneho systemu, nech uz nepotrebujem nabuduce nic konfigurovat (to je prehnane ale aspon vacsinu veci)
        • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 12:55
          Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
          Staci ked si zazalohujes /home a este pripadne /etc ak si tam nieco menil. Po nainstalovani to nakopirujes nasp:at.
          Ked chces uplnu kopiu celej particie, tak to ti asi nevyjde ani na DVD.
          • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 20:50
            Lochness42   Návštevník
            noo, to by sa dalo. ale neriesi mi to problem - najnovsie ubuntu ktore mi nacita notebook je 6.06 a dostat sa na 7.10 chvilu trva - je tam problem s Ati grafikou a X serverom.
            • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 21:18
              ---   Návštevník
              nepomoze aptoncd , v ktorom si spravis CD-cko z doinstalovanych balikov?
    • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 18.12.2007 | 23:46
      Avatar Branislav Poldauf Ubuntu LTS, Debian stable  Používateľ
      mozno by ti pomohla zaloha celej particie
      ale neveim ako pod linuxom, ja pouzivam NORTON GHOSTa, je to bootovatlena disketa ktora skonvertuje particiu/disk do 1 suboru a ten sa potom z toho suboru da obnovit (pouzival som to najma pri windowse - caste pady) (niektore verzie mali problem zo SATA diskami ale na najnovsej ide vsetko pohode

existuje aj NORTON GHOST BOOT/LIVE CD(alebo ako sa to vola) ale myslym ze funguje iba na obnovenie particie z obrazu na vytvorenie obrazu ho treba nainstalovat do OS a to iba do winu(takze je to skoro nepouzitelne ak nemas win dualboot)

nevie niekto ci existuje program podobny NORTONovi GHOSTovi aj pre linux ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 19.12.2007 | 00:25
        WlaSaTy   Návštevník
        na zálohu máme tar, cpio, (v)dump aj v spolupráci s gz, bz2 alebo s tých sofistikovanejších taper alebo z tých komerčných niečo od tapeware, ibm alebo hp. inak dosť dobrý postreh, zrobiť čerstvú zálohu nainštalovaného systému. to sa len tak nevidí :)

ps.: k pôvodnej otázke, nepomohli nejaké voľby, napríklad pre inštaláciu v textovom móde? aj tam funguje myška s ktorou sa dá kliknúť na tlačítko.

• Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 19.12.2007 | 00:44
          Pri alternate inštaláciách (t.j. textových) *Ubuntu síce pribudne viac možností, ale výber balíkov alebo niečo podobné tam nie je. Takže zrejme toto (by) nebolo riešenie.
          • Re: Help me - Upravene Ubuntu install cd 19.12.2007 | 00:58
            WlaSaTy   Návštevník
            a to je chyba? ak nabootuje nová inštalácia (hoci aj v texte) tak sa dá pridať repozitár z inštalačného cd a nahodiť zvyšok.