ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie

Sekcia: Ostatné 26.05.2005 | 14:06
hurfo   Návštevník
Ako stiahnem SuSE 9.3 ked nemam doma pripojenie na net, teda v netcafe? Je to mozne? Co je lepsie (pokrocily zaciatocnik) SuSE 9.2, 9.3 Mandrake 10.1 alebo Fedora Core 3? S linuxom sa spoznavam cca 5 mes. ale mam okrem toho aj okna lebo som dost lenivy na to aby som sa ucil nove veci ked ich poznam v oknach a bez pripojenia na net nieco spravit, najst, opytat sa je dost problem. Mandrake som mal asi 4 mes a takmer vse v poho dokonca sa mi podarilo rozchodit aj Quake 3, ale hrat cez siet ho musim v oknach neviem to rozchodit a kamarat ma okna. SuSE som stiahol nedavno 9.2 ale problem, problem a este raz problem. A Fedoru? Kym som to nainstaloval tak som aj zaspal a potom uz inde opisovana chyba s Grub. PS: Myslim ze by pomohla anketa: Aky linux pre zaciatocnikov? Aky do kanclu? .....
    • Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie 25.05.2005 | 19:20
      transport   Návštevník
      pockaj na ftp iso urcite pride alebo si ho daj opalit ak ti nevadi ze ho vlastne potom budes mat nelagalne
      • Re: Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie 25.05.2005 | 19:35
        hurfo   Návštevník
        Keby som ho chcel ilegal tak si tam dam 100 okien a 100 000 programs a games. Pockam radsej na ten ISO, alebo sa na to vy.... xi xi
    • Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie 25.05.2005 | 20:15
      Jiri Janecek   Návštevník
      No ja tedy nevim, ale na portal.suse.cz se od uzivatelu sneslo na 9.3 spoustu kritiky, ja osobne mam s 9.2 dobre zkusenosti a to ten system nesterim (pres cedegu hraju napr. CS 1.6, Heroes III nebo GTA III + nejake to programovani do skoly v Anjute). Zkuste napsat s cim mate problem. JJ
      • Re: Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie 25.05.2005 | 20:22
        transport   Návštevník
        9.3 je v pohode, kritizuje sa hlavne to, ze tam chyba podpora kodekov a tak ale tie idu bez problemov dotiahnut cez yast, trocha som nepochopil firewall ten v suse 9.2 aspon co sa tyka nastavovania bol urcite prehladnejsia zrozumitelnejsi ale inak je suse stalo to co bolo a to je o tom na co ho chcete, na desktop alebo do kanclu je schopny, ale keby som chcel rychlu distribuciu, cistu bez balastu a tak, tak idem na ine distro, napr archlinux ale v najlepsom pripade gentoo, ale na desktrop nemam potrebu instalovat gentoo a archlinux je fajn ale mam pomaly net a arch bez netu to s neda
        • Re: Re: Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie 25.05.2005 | 21:13
          d   Návštevník
          nezabudni, ze nie vsetci maju net. potom je suse 9.3 takmer nepouzitelna....
        • Re: Re: Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je lepsie 25.05.2005 | 21:30
          Jiri Janecek   Návštevník
          Ta kritika se netykala jen kodeku, vsak se presvedcte sam portal.suse.cz
          • Re: Re: Re: Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je leps 26.05.2005 | 11:22
            cobain   Návštevník
            skusam sa trapit so suse 9,3 ale ten net chyba takze asi na linux docasne celkom zabudnem. darmo si nieco v praci napalim aci na usb kluci donesem ked dalen netusim ako napr 3D. Mam od nvidie stiahnute ale co dalej ??
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako stiahnut suse 9.3 a co je 26.05.2005 | 14:06
              Jiri Janecek   Návštevník
              Pokud mate stazeny skriptik s koncovkou .run, je potreba nasledujici: Doporuceni: nainstalovat Midnight commander (balicek se jmenuje mc) 1) prihlasit se jako root a prikazem "init 3" shodit Xka 2) prihlasit se jako root v text modu a pomoci prikazu "cd " se dostat tam, kde mate onen skriptik. 3)"./instalacni skript" 4) Postupovat podlůe pokynu instalatoru 5) po nainstalovani upravit v souboru /etc/X11/xorg.conf. V sekci device v radku driver zmenit nv na nvidia. 6) pomoci init 5 se vratit do grafiky Kdybyste jeste neco potreboval k instalaci Nvidia driveru, pokud budu vedet rad vam pomuzu. JJ