webcamera problem s obrazom

Sekcia: Hardware a Drivery 21.12.2007 | 16:56
ins-piration   Návštevník
zdravim. nejak sa mi podarilo nainstalovat kameru Genius Webcam Eye... cez ten driver spca50xx
program mam camstream. ale obraz je taky dozlta.. strasne zly. neda sa to pozerat.. porosim poradte nejaky prikaz alebo co mam nstavit.. alebo poratde lepsi program.. mam mandrivu 2008
    • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 17:00
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      presne v tejto sekcii je takato tema rozobrate. Da sa to poriesit zmenou parametrov pred zavedenim modulu.
      sudo apt-get remove windows
      • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 17:03
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        rmmod gspca;
        sudo gedit /etc/modprobe.d/options;
        modprobe gspca
        sudo apt-get remove windows
        • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 17:03
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          bez tych bodkociarok ;)
          sudo apt-get remove windows
          • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 18:03
            ins-piration   Návštevník
            taky subor tam nemam... vytvorilo mi ho sice ale neviem co donho napisat... nainstaloval som si ekigu. vsetko ide v pohode... pouzivam Win4Lin kamera ide plynule. ale obraz ma taky fakt zltocerveny nadych. hroza.vidno len obrysy. a neviem co s tym.
            • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 18:12
              WlaSaTy   Návštevník
              Skús si nastaviť farebnosť zložiek, kontrast, sýtosť po načítaní modulu niekde v hlbinách /sys/module/gspca/parameters. Ak to bude OK, tak si zober tie číselká a použi ich ako parametre pri načítaní modulu ako je pišané vyššie.

              PS.: modinfo gspca | grep parm ukáže zoznam parametrov, nie všetky budú fungírovať na tvojej kamerke, ale aspoň niečo.
              • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 18:36
                ins-piration   Návštevník
                parametre mi sice vypisalo... do toho suboru (options) som vpisal nasledovne:
                autoexpo:0
                ...
                lightfreq:50

                skratka vsetky parametre aj s hodnotami ako mi vypisal ten prikaz modinfo...
                no nic. pri znovunacitani modulu mi vypisalo warningy na kazdy riadok. tak neviem.
                mozem menit hodnoty priamo v tom priecinku /sys/module/gspca/parameters ?
                • Re: webcamera problem s obrazom 21.12.2007 | 19:04
                  WlaSaTy   Návštevník
                  áno, v priečinku /sys/module/gspca/parameters sa to mení za behu systému, takže si to tam vyskúšaj cez sudo echo "hodnota" > súbor až pokiaľ nebudeš spokojný. potom sa môžeme baviť o syntaxi daného súboru options.