Linux verzus Mac

Sekcia: Ostatné 23.12.2007 | 18:23
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Prajem Dobry den Jeden kamos my chce natlc do hlavy ze Serverovy Mac ( Macintos) je lepsi nez linux co sa tyka praca z internetom praca zo sietou a tak trochu aj programovania aky jevas nazor ktory os je najlepsi na pracu zo sietou internetom a programovanim alebo ktory os je najlepsi na jednotlive veci ??
    • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 18:25
      debiansk.org   Návštevník
      linux je najcastejsie nasadovani na serveroch
    • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 18:44
      WlaSaTy   Návštevník
      jéj, to bude krásne flame. Zaujímalo by ma koľko ľudí má možnosť porovnať obidva systémy.

      PS.: opýtaj sa kámoša že či mu hovorí niečo pomer cena/výkon a nech ti to jeho tvrdenie doloží niečim iným ako že sa to predsa dá na macose naklikať a je to stabilnejšie ako windoze.

      • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 20:23
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no ved prave to ja mu vravym ze linux je lepsi ale on ze nie ze mac je lepsi ja mu neverym hlavne ide o to ze co je stabilnejsie cenovo dostupnejsie a hlavne lepsie podla mna ak by bol mac lepsi tak servery nebezia pod linuxom ale pod mac ak je pravdaze lepsi o com ja velmy pochybujem
        • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 21:48
          Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
          tu taketo reci neviem o com su... skus si nainstalovat.. ked sa nechces ucit tak aj tak skoncis na platenom softe ... ked nemas problem tak si zober lin... nieje to problem..len kciet a nebat sa...
          Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
          • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 21:51
            Avatar Miro Archlinux  Používateľ
            toto si pekne napisal cistu pravdu v tomto mas 100% pravdu aspon u mna
            • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 22:40
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              nechapem to s cenovou dostupnostou...

              je tu tvrdene, ze

              X > 0

              a pri tom x < 0

              ako moze softver ktory stoji viac ako nula byt viac cenovo dostupny ako softver ktory je zadarmo?

              jablka su celkom fajn a su dobre pouzitelne - v usa. v europe je situacia ina
              • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 23:02
                WlaSaTy   Návštevník
                skús sa skôr opýtať kde tam mali byť čiarky a kde bodky, dostalo by to iný význam. mimochodom, to s tou použiteľnosťou jabĺk v európe si si rozmyslel sám?
                • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 23:37
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                  Tú výbornú gramatiku som si tiež všimol, inak je pravda, že veľa ľudí nemá možnosť porovnať oba operačné systémy.
                  • Re: Linux verzus Mac 24.12.2007 | 00:34
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Technologicky tú možnosť máme všetci, vývozné embargo (z USA) na servre od apple je už dávno zrušené a cena nie je závratná. Druhá vec je že bežný človek nepotrebuje to čo mu ponúka segment kam sa radia servre od apple (a aj niektoré značkové linuxové) a tak sa s tým nemá prečo stretnúť. U firiem je to však inak ale tie sa nepýtajú na názor detí ktoré sa pod bránou hádajú či je drsnejší hokej alebo rugby.

                    takže, flame pokračuje.
              • Re: Linux verzus Mac 23.12.2007 | 23:31
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                >ako moze softver ktory stoji viac ako nula byt viac cenovo dostupny
                >ako softver ktory je zadarmo?

                celkom jednoducho
                • Re: Linux verzus Mac 24.12.2007 | 09:17
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  jaj myslis platenu technicku podporu a tak?
                  • Re: Linux verzus Mac 24.12.2007 | 13:36
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    nielen to. aj zaskolovanie personalu a vsetko co s tym suvisi
                    • Re: Linux verzus Mac 24.12.2007 | 15:07
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      aha ok. tak a teraz sa idem potichu tvarit ze neexistujem...

                      asi to bude zvlastne... ale... ked cela firma prechadza z okien na jablka, tak asi tiez treb zaskolovanie vsak?
                      • Re: Linux verzus Mac 24.12.2007 | 15:14
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        no zober si taku sekretarku. podla mna ovlada vsetky systemy, apps takze ju netreba.
                        • Re: Linux verzus Mac 24.12.2007 | 15:19
                          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
                          Presne tak, a keďže všetko ovláda, nebude jej stáť robota :-)
    • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 01:59
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      Vidim tu spusta nazorov no mne islo hlavne o to ze ktory OS je podla vas lepsi kvalitnejsi stabilnejsi na pracu zo sietou internetom serverom atd atd mozno to skonci nakoniec tak ako to napisal voxar
      teras citujem: ked sa nechces ucit tak aj tak skoncis na platenom softe ... ked nemas problem tak si zober lin ... . mne tam ani tka o cenu nejde mne ide o kvalitu a stabilitu
      • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 10:50
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        lepsi? stabilnejsi?

        ako uz bolo hore pisane, nie kazdy ma s jablkami vela skusenosti.

        ja osobne ak by som mal nieco take riesit, tak beriem linux. napalim na CD/DVD a nainstalujem...
        • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 15:12
          WlaSaTy   Návštevník
          tak to porovnaj s mac os x ak sa chces vyjadrit k otazke.
          • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 15:46
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            s mac os x som za cely zivot pracoval iba hodinu, nemam tusenie ako funguje cele to cudo... takze asi som v tejto diskusii zbytocny...
            • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 16:06
              WlaSaTy   Návštevník
              ak to bol mac os x server ktory je v tejto otazke :)

              nic si z tho nerob, nie si sam pre ktoreho je masox vysnivana a zaroven zatracovana meta. meta ktora funguje tak ako ma na tom co ma a to je jej ochranou pred nelegalnymi uzivatelmi. ochrana je to viac ako skvela, kto to nemal v plnej miere o tom bude tak dlho mrncat az na to namota niekoho co to legalne nadobudne.

              ps.: ceny padaju a ked si clovek pozrie pomer cena/vykon pre stredny segment notebookov a skontroluje prislusenstvo a vydrz baterky, tak vieme co vyhra. dokonca aj keby tam chcel clovek dokupit iny os (hoci sled aj s podpoou :) uz sme davno v eu a tak si mozeme objednat tovar aj z inej casti europy bez cla ak sa nam to oplati.
              • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 16:51
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                no bol to bezny desktopovity... vyzeralo to pekne, dalo sa na to zvyknut... ale na pochopenie criev ta chvilka nestaci :)

                inak predavac na mna pozeral ako krtko na beton, ked som pobehal ten dock a ako prve som si hodil terminal :)
                • Re: Linux verzus Mac 25.12.2007 | 17:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Krtko na beton, to sedi. Ak potrebujes len prikazovy riadok bez grafiky a kvalitneho hw, tak ti staci to z coho apple vychadzal pri OS tohoto storocia. A preto bol zarazeny.

                  Mimochodom, ked tam budes tak sa ho opytaj ci si mozes pozriet start systemu a po zvucke podrz "jablko+v" (option verbose). tym sa vypne ta kravina ktoru poznas ako bootsplash.
                  • Re: Linux verzus Mac 27.12.2007 | 00:29
                    Avatar Miro Archlinux  Používateľ
                    Mam taky dojem ze to jeho CD z MAC zabludi do mojej DVD-RW :) a sa cirou nahodou aj nainstaluje proste vyskusam ho :) ja som na to stvorenie strasne zvedavy co to dokaze :)