linux + windows

Sekcia: Konfigurácia 24.12.2007 | 22:41
miker   Návštevník
cavte.mal som na 20 GB HDD nainstalovany linux,a dneska som si zohnal este 60GB HDD,ten 20 som zatial odpojil a nainstaloval OS windows na 60 GB ,potom som zapojil ten 20GB s linuxom a vzdy mi nabootuje windows,ako sa dostanem do linuxu,?? dakujem..
    • Re: linux + windows 24.12.2007 | 22:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no treba upravit zavadzac... a je tiez dolezite ako su urobene disky. teda z ktoreho automaticky bios bootuje...
      • Re: linux + windows 25.12.2007 | 11:21
        miker   Návštevník
        nastavil som nech ho bootuje najprv z HDD linuxu,a zasa nabehol win,az ked odpijim HDD z wino ide,,a pritom kazdy HDD ma vlastnz kabel,ze nejdu z jedneho
        • Re: linux + windows 25.12.2007 | 12:40
          Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
          Ahoj.Ty to mas asi nahodene v Biose boot priority.Nechaj obidva disky zapojene.V linuxe uprav grub.A ked ho nemas nainstaluj ho.Neviem ake distro mas. nano /boot/grub/menu.lst

          title = XP
          rootnoverify (hd0,0)
          chainloader = (hd0,2)+1

          Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux
          • Re: linux + windows 25.12.2007 | 12:41
            Avatar Marek MAC OS X Tiger, Debian  Používateľ
            Zabudol som.A za (hd0,0) daj tvoje udaje.
            Dávať správne otázky znamená veľa vedieť.Save the Planet by recycling and reusing old computer hardware with the best operating system GNU/Linux