Jabber - Informačný leták

Sekcia: Komunita 26.12.2007 | 02:37
Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
Spravil som informačný leták o jabberi a o tom prečo nie je ICQ dobré.
Bol by som za. keby sa rozvešal napríklad v školách alebo tak nejak.
Povedzte mi na to svoj názor.
Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 02:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      je to pekne, pouzijem to
    • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 09:40
      still   Návštevník
      par postrehov:

      Mozes pouzivat tu kvetinku? nie je chranena, nejakymi sprostostami?

      (včetne výdavkov na právnikov) - odporucam pouzit slovo "vratane" - viac slovenske ;-)

      to oddelovanie jednotlivych bodov je fajn, ale na niektorych miestach je ta seda takmer necitatelna, mozno trochu tmavsie, alebo oddelit nejak inak

      a mozno by stalo za to, spomenut aj klienta PSI ;-)
      • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 11:59
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Ďakujem za pripomienky. Ten text som si aj ja všimol, že občas splýva. Trochu to ešte upravím. PSI spomeniem, som na neho celkom zabudol.
        Nad tou kvetinkou som tiež rozmýšľaľ. Asi bude chránená nejakými blbosťami. Bez nej to ale bude suché :(
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 12:40
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Obrazok ;)
        • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 13:43
          still   Návštevník
          nejake podmienky som nasiel, ale porozumiet tej pravnickej reci a este nie pisanej v rodnom jazyku je dost tazke. http://www.icq.com/panels/terms.html
          ak chces, precitaj a daj vediet, co sa s tym moze robit ;-)
          • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 19:08
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Podľa toho, čo tam zbežne čítam to vyzerá tak, že keby som dole uviedol, že logo ICQ je ochrannou známkou ICQ Inc, tak by to malo byť ok.
            Ale je tam aj čosi také, že logo má byť zobrazené čisté - predpokladám aby ho bolo celé vidieť, teda nie na pozadí.
            Záver: Dám ho odtiaľ radšej preč :)
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 21:37
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              alebo pouzi to parodovane (ak sa da), na parodie sa vztahuje vynimka
              Debian. apt-get into it…
    • Re: Jabber - Informačný leták 26.12.2007 | 14:34
      WlaSaTy   Návštevník
      vitaj do klubu.
      ICQ: Český masochismus v IM (Instant messagingu)
      samozrejme ze situacia na solventsku je obdobna.
    • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 14:24
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 15:23
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Pripomienky:
        • ... súhlasíte s tým, že spoločnosť AOL si s tým môže robiť, čo chce - treba uviesť aká spoločnosť, lebo nie je jasné, či ľudská, americká či aká
        • Ďalšie riadky detto
        • Decentralizácia nie ste závislý na rozmaroch ...
        • Medzinárodný - správy sú kódované v Unicode, ktoré obsahuje takmer všetky národné znaky sveta vrátane slovenských špecialít ako "ô" a "ä"..
        • ... miest naraz (napríklad počítač, notebook, mobilný telefón) a môžete ...
        • ... máte možnosť komunikovať aj s užívateľmi iných sietí ...
        Inak super.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 15:55
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          1. Spoločnosť tam chýbala, máš pravdu
          2. Drobné pravopisné chyby (alebo chyby slovosledu) som akosi nespozoroval, takže ďakujem za opravu.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 16:01
          still   Návštevník
          "sú kódované v Unicode", nie! Su kodovane, myslim, pomocou UTF-8, Unicode je standard popisujuci jednotlive pismena, pomocou nazvu a prevodnej tabulky.
          UCS-2, UCS-4, UTF-8, atd. su jednotlive sposoby kodovanie, teda aj tak by sa malo pisat "kodovane pomocou UTF-8", kodovane su v pocitaci, alebo niecom, co obsahuje jednotku, ktora je toho schopna ;-)

          inak.. prave citam tu licenciu v cestine a narazil som na celkom zaujimave vety:
          "Pokud se nechcete vystavit těmto rizikům, doporučujeme vám služby a software ICQ nepoužívat. Dále nepoužívejte služby a software ICQ pro aplikace a účely, které jsou „velmi důležité“ nebo mají „citlivý obsah“."

          Takze uz v zmluve hovoria o tom, ze softver a protokol od nich su (resp. mozu byt, co je v konecnom dosledku to iste) nebezpecne a preto by ich ludia nemali pouzivat :-D
          • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 16:08
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            S tým unicode som to zobral zo stránky jabber.cz . Podľa wikipedie to vyzerá tak, že Unicode je štandard popisujúci znaky a UTF-8 je samotné kódovanie. Takže správne by tam asi malo byť UTF-8.

            Tak to je super :D, že sami hovoria nepoužívajte ICQ :D

            Všetko je to opravené a uploadnuté na tom linku hore .
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 15:42
        still   Návštevník
        Nehovor hop, kym nepreskocis ;-)

        Nefunguju tieto odkazy (iba plain text):
        http://www.icq.com/legal/license_agreement_atlas.html
        http://www.ddworld.cz/windows/icq-­cesky-­masochismus-­v-­im-­instant­-messagingu.html
        samozrejme v tlacenej podobe to asi bude aj tak jedno, ale aj elektronicka sa zide :-)

        S tymi transportami si nie som isty, zrejme to bude take iste ako s neoficialnymi klientami, takze ak jednotlive protokoly nemaju povoleny dany sposob pouzivania, je to "nelegalne".

        Softver, alebo protokol nesmu pouzivat osoby mladsie ako 13 rokov? (nie som isty)

        "Zrieknut sa autorskych prav", take nieco myslim, ze nie je mozne, aspon na slovensku nie. Skor by som to zmenil na nieco v tomto zneni "Akykolvek obsah (obrazky, hudba), ktory odoslete pomocou ICQ sa stava majetkom spolocnosti AOL, ktora ho nasledne moze pouzit na akekolvek ucely.", alebo tak nejak.

        "pouziva ho az 90 milionov ludi", miesto "az" by bolo vhodne "priblizne", pretoze skutocny pocet pouzivatelov sa neda spocitat.

        Viem, som puntickar, ale zabijem sa? :-D

        inak.. celkom pekny napad, uz rozmyslam ako a kde ho pouzijem ;-)
        • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 16:01
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          V tlačenej podobe to bude jedno, ale aj tak som to opravil. Všimol som si až keď som to uploadol.
          S transportom na ICQ je to zrejme to isté ako s inými klientami.
          S tým zrieknutím si v podstate napísal to isté len inak :).
          Tých 13 rokov je pravda:

          Special Note for Parents

          The ICQ Services is intended for a general audience, and children under the age of thirteen are not permitted to register with the ICQ Services. If it comes to ICQ's attention through reliable means that a user of the ICQ Services is under the age of 13 then ICQ may delete such users account.

          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 17:53
      still   Návštevník
      Podla jednej sekcie sa nemoze vyuzivat softver tretich stran, ktory nie je schvaleny spolocnostou ICQ, podla druhej sekcie existuju "siete tretich osob", ktore poskytuju prepojenie so sietou icq. Co myslim by mohol byt pripad Google, mozem brat do uvahy, ze je to velka spolocnost a preto ma pravdepodobne s ICQ nejaku dohodu o prepojeni, takze zrejme aspon tento transport by mohol byt povoleny.

      Co sa tyka toho zrieknutia sa autorskych prav, tak min. slovensky zakon nepozna ziadny takyto termin a preto sa zrieknut autorskych prav nemozno. Je vsak mozne ustanovit nejakeho "spravcu", ktory bude dohliadat na spravne zaobchadzanie s danym dielom, nie je vsak mozne preniest autorske prava na niekoho ineho, teda ani sa ich zriect (neplati pri dedicstve).

      ale v sekcii, tykajucej sa tychto prav sa jasne pise:
      "zaručujete, že nemáte na tyto materiály žádná práva a že podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí nemá na tyto materiály právo žádná jiná osoba"
      co znamena, ze ak prenasas akekolvek materialy, na ktore ma autorske pravo hocikto (aj ty), tak porusujes licenciu.
      Takze pomocou icq nie je mozne odosielat, ziadne vlastne materialy!!!

      Ak na urcite materialy nema autorske, alebo ine, pravo nikto, tak "poskytujete společnosti ICQ neomezenou, trvalou, neodvolatelnou licenci na používání, zobrazení, provedení, úpravu, změnu, přenesení a distribuci materiálů na všech médiích", tj. ak to budu chciet predavat, mozu tak robit bez dalsieho suhlasu.

      btw. pozor na spolocnost, nie AOL (America On-Line, Inc.) poskytujes licenciu, ale spolocnosti ICQ! (zle som ti predtym pisal, moja chyba)



      A este par perliciek na zaver ;-)

      "Společnost ICQ nezaručuje... ...že závady na službách ICQ budou opraveny"
      - tj. chyby nemusia nikdy opravit

      "Potvrzujete, že jste si vědomi... ...že funkce bezpečnosti a ochrany soukromí, které jsou k dispozici v rámci služeb ICQ, jsou vám poskytovány pouze pro vaše pohodlí a nemusí fungovat podle popisu nebo nemusí fungovat vůbec"
      - mozu napisat, ze pouzivaju akekolvek opatrenia pre vacsiu bezpecnost, ale nikdy ich nemusie implementovat

      (z casti o zmluve)
      "Abyste měli přístup k elektronické komunikaci, musíte mít osobní počítač s modemem připojeným ke komunikačnímu zdroji (telefon, bezdrátový nebo širokopásmový zdroj), operační systém Windows nebo Macintosh."
      - z inych operacnych systemov a POZOR! aj vtedy ak na internet pristupujete inak ako cez modem, nie je mozne si danu zmluvu precitat. Takze zrejme pre jej precitanie a nasledny suhlas si treba zaobstarat danu konfiguraciu :-D

      "Souhlasíte s tím, že budete dodržovat zákony pro kontrolu vývozu USA"
      - takze treba sledovat zakony v USA ;-)
      • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 18:04
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Pekne. Ok. Zmením to na spoločnosť ICQ. Sa trocha zaoberáš právom alebo si právnik? Mohol by som tam niektorém z tých perličiek dať. Ale akosi to potom už nebude na 1 stranu, čo je moja základná požiadavka. S tým autorským právom to teda nejako prepíšem. Porozmýšľam.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 19:19
          still   Návštevník
          Nie som pravnik, len som si z dlhej chvile konecne precital celu tu licenciu.
          Avsak ako sa tam uvadza, je to _len_ preklad a ak je tam nieco zle, alebo je to zastarale, platna je povodna anglicka verzia (na tu som este nemal chut sa pozerat).

          Celkovo ta zmluva, ako kazda ina, je dost nejednoznacna (prave o to vacsinou v zmluvach ide) a zalezi len na subjektivnom vyklade, samozrejme "v sulade so zakonom". A kedze by malo ist o medzinarodnu zmluvu, tak je este viac nejednoznacna a komplikovanejsia.

          Ta jedna strana je lepsia ako dve, ak to chces dat niekam na nastenku, ale aj tam je mozne dat aj dve. Ak by si sa predsa rozhodol spravit aj druhu stranu, na prvej by malo byt vsetko to najdolezitejsie, jednoduche, pisane v bodoch a vacsie pismo (staci ako je teraz), aby sa to aj s mensim odstupom dalo dobre citat.
          A popripade ta druha strana by mohla mat trosku mensie pismo (aby sa zmestilo viac) a trochu viac vysvetlit jednotlive body. Ak by boli dve, mohli by sa tlacit obojstranne ;-)

          Stale mi beha po rozume taka myslienka, dat tam nejake heslo v zmysle "Nebudte otrokmi, oslobodte sa!", ale to len tak btw.. :-)
          • Re: Jabber - Informačný leták 29.12.2007 | 19:25
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            To heslo by sa fakt hodilo. Niečo v tom zmysle som mal na stránke. Ja som viac za jednu stranu. Ak to niekoho naozaj zaujme pozrie sa na tie linky. Snáď.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk