Zaruka

Sekcia: Ostatné 28.12.2007 | 18:07
bunko   Návštevník
Caute.Od t-comu som dostal PC aj s netom.Je to pc

AMD sempron 3000+ 1.6Ghz 512Mb ram a 64Mb shared s grafiku

Bola tam Vista a stale pracoval na full load.A restartovaval sa.Tak som tam nahodil openSuSE 10.2 a stale sa restartovava jak dosiahne 60 stupnov..a Hned po starte ma 52 stupnov.
Chcem sa spytat ci som nestratil zaruku ked som tam dal linux.Lebo kazdych 5 minut restart.Alebo ked pocuvam piesne sa resetne.Je uz moc podla mna.
    • Re: Zaruka 28.12.2007 | 18:17
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      zavisi co je v obchodnych podmienkach. ale zaruku si podla mna nestratil, ked si tam dal iny OS, stratil by si ju iba v tom pripade ak by sa vrtal v bedni, pripadne ak by si s nim zaobchadzal nesetrne. vsak im zavolaj na hotline.
    • Re: Zaruka 28.12.2007 | 19:26
      still   Návštevník
      V pripade, ze by ti to nechceli reklamovat kvoli tomu, ze si si tam dal vlastny soft, tak porusuju zakon.
      A naviac, ak neposkytuju priamo oni podporu pre ten system co ti tam dali, tak by ich ani nemalo zaujimat, ci to funguje tak ako ma, teda ani zistovat, ci tam mas stale to co ti tam dali.
      Poslu ten pocitac do servisu daneho vyrobcu, ten skontroluje, ci vsetky casti funguju tak ako maju a ked ano, tak ti to vrati s tym, ze nenasiel ziadnu zavadu.
      Co myslim bude aj tvoj pripad, bud nepracuje spravne, alebo vobec cidlo na meranie teploty procesoru, alebo nefunguje vetracik (skor to).
    • Re: Zaruka 28.12.2007 | 19:39
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Problém bude pravdepodobne v dvoch veciach:

      pesimistycký odhad:

      Na CPU je nesprávne nasadený chladič - napr je tam zle daná pasta alebo tam pastu vobec nedali - aj to sa stáva.

      Optimistycký dohad:

      V biose je zle nastavená maximálna teplota procesoru na 60 čiže ked ho zatažíš a dosiahne 60 stupnov hned sa reštartuje - stačí príslušnú položku vyhladať a posunúť ju na ca 70.

      Vzhladom na to že po štarte máš hned 52 čo je podla mna sakra moc vela - ja mám tak 30 a v idle max 40 s box chladičom (amd Athlon 64 1800 MHz) po štarte. Tak to typujem to zlé chladenie...

      Čiže to chod rreklamovať a odvovodnením že sa ti PC prehrieva a a pri 60 stupnou sa ti reštartuje.

      Najprv zavolaj na hotline a vyžiadaj si hovor z technikom (nie s tou tetou čo predáva produkty) a porad sa s ním ako dalej postupovať.

      Os v záasade nemá vplyv na funkčnosť hw takže argument že ked si tam dal linux ti to nemôžu vyreklamovať neobstoí

      aj keby si omylom preformátoval disk tak ti to misia vyreklamovať na hw poruchu (samozrejme nový win neviem či by ti tym dali....)

      tomolc
      tomolc
      • Re: Zaruka 28.12.2007 | 20:23
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        mohlo by to byt aj nieco ine...

        co ak sa da nespravny model chladica?

        u nas sa to raz stalo, ze na duron hodili chladic na duron. zahrievanie sa duronu 1,2GB a 700MB je vsak trochu odlisne...
        • Re: Zaruka 28.12.2007 | 20:26
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Dnes je to už málo pravdepodobné pretože CPU sa dodávajú boxované....

          A vzhladom na to že chlôadiče dnes nesedia len tak do hociakého soketu tak semprona je schopný uchladiť akýkolvek chladič vhodný pre s939 alebo am2...

          tomolc
          tomolc