Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť

Sekcia: Ostatné 27.05.2005 | 11:14
mirco   Návštevník
Prosim Vas nevedel by mi nekdo poradiť. Potreboval by som vypnuť comp v linuxi Mandrake 10.1 a nechce sa vypnuť ani pomocou shutdown -h now zdroj je ATX-kovy takže v tom problém nevidím. Takže Help Me. Zachráňte ma nekdo. Stale mi fičí komp a nevypol som ho už 20 dni. Ale ne to som si robil prču. Proste ked mal nekdo stým skusenosti a nebojí sa mi ich zveriť nech píše. Budem iba rád. Ďakujem za pochopenie.
    • Re: Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť 26.05.2005 | 18:42
      mirco   Návštevník
      a ešte som zabudol ja hlava zastavi sa to pri power down a nic.
      • Re: Re: Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť 26.05.2005 | 19:11
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        uz sa to tu niekolko krat riesilo. linq
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť 26.05.2005 | 19:23
      mirco   Návštevník
      skušal som modprobe apm a nic že fatal module APM not found. A to nastavenie tých apic adť to je na to aj nejaky konzolovy príkaz? Potreboval by som vedieť ako sa to nastavuje ja som tak trochu lama co sa týka takých veci. ĎAKUJEM inak za odpoved aspoň sa pomaly možno dopatram k tomu ako vypnuť comp. (-:
      • Re: Re: Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť 26.05.2005 | 20:18
        andrew   Návštevník
        no sak si si sam aj odpoved napisal
    • Re: Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť 26.05.2005 | 23:37
      otrek   Návštevník
      coze??? vypinat pocitac??? s linuxom??? nieco ako uptime ti nic nehovori? linux nemusis vypnut, on bezi do nekonecna samozrejme v uvodzovkach. ale k veci. problem je s acpi. Ja osobne si acpi vypinam, je to v lile zadefinovane acpi=off a nemam problem. Zial acpi je na tom dost zle aspon co sa tyka mojho kompu a preto ho vypinam, rovnako aj acpid. Odvtedy sa mi nezobrazuju chyby v /var/log/messages a mam pokoj. Tak smelo do toho. otrek
    • Re: Čo to Počitač a ne a ne sa vypnúť 27.05.2005 | 11:14
      mirco   Návštevník
      No už som to rozchodil cez toho mandrake control a nabuduce popozeram cele fórum aby som neotravoval znova tou istou otazkou. Takže ďakujem celemu LinuxOS su skvelý a tiež všetci čo sa snažia pômocť začínajúcim ľudom v linuxi. Forever Linux.