Fedora 8

Sekcia: Ostatné 29.12.2007 | 16:31
Marcel   Návštevník
Čaute,
v decembrovom PC REVUE je distribúcia FEDORA 8 ,chcel by som ju vyskúšať .
Mám ale problém keď vyberiem disk na ktorý to chcem inštalovať, ktorý je prázdný 40 GB , tak mi vypíše že nemôže vytvoriť koreňový adresár / -nedostatok miesta.
A ešte otázka že keď mám 64 bit procesor, teda 32 bit Windows si s tým poradil, ale neviem ako to funguje v linuxe, či mi nahodou ta FEDORA nebude na nič.
Ďakujem za odpoveď
    • Re: Fedora 8 29.12.2007 | 16:35
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Je prázdny znamená, že na ňom nie je nič? Ak hej, treba vytvoriť partíciu, zvoliť filesystem (ext3) a prípojný bod /.
      Na 64bit procesore pôjde 32bit operačný systém. Naopak nie.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Fedora 8 29.12.2007 | 17:24
        Marcel   Návštevník
        je prázdny znamena že je naformatovaný a nič na nom nieje + v tej inštalacii mam velmi vela možnosti akurat tak vybrať disk a určiť či má zmazať predošli linux,vsetko alebo vytvoriť dresar vo zvyšnom volnom mieste
        a nepytal som sa na to či možem mať 64 bit windows na 32 bit procesore, chcel som len vedieť či je fedora 8 pre 32 bit CPU alebo 64 bit CPU
        • Re: Fedora 8 29.12.2007 | 17:31
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Naformátovaný na aký súborový systém? Fedora nemá nejaký normálny nástroj na rozdeľovanie disku pri inštalácii? Trebárs GParted?
          A čo z toho 32bit OS pôjde na 64bit CPU nechápeš? Som ti vlastne povedal že 32bitový OS (v tvojom prípade fedora 8) na 64 bit CPU pôjde.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Fedora 8 29.12.2007 | 17:37
          ---   Návštevník
        • Re: Fedora 8 29.12.2007 | 17:37
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Aha. Ja som z tvojej otázky akosi vydedukoval, že tá fedora je 32bitová. Ale myslím si, že hej. Do časopisu asi nedajú 64bit. Ešte stále vládnu 32bit OS. Takže ak máš 64bit CPU, pôjde a ak máš 32bit, tak samozrejme tiež.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Fedora 8 30.12.2007 | 01:31
            Marcel   Návštevník
            tak ďakujem za Vaše rady, už som to úspešne nainštaloval,pomohol ten návod
            teraz sa už len postupne učiť v tom pracovať :-)