linux v mobile

Sekcia: Ostatné 30.12.2007 | 12:20
Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
Ahojte Linuxaci..

Chcel by som sa opytat na moznost mat Linux v mobile..mate s tym niekto skusenosti? A ci vobec sa taketo nieco oplati...

Vdaka
"It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
    • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 12:42
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      mas informacie o tom ze "aky linux" by tam bol?
      • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 12:47
        Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
        Neviem presne aka distribucia, ake jadro...Len ma zaujima, ci vobec nieco take existuje. Ked existuje Windows pre smartphone, ci sa tam da napchat aj nejaky ten tucniak.
        "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
        • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 12:55
          Perth   Návštevník
          skus sa pozriet na NEO1973 na www.openmoko.org ale zatial je dostupna verzia len pre developerov pre ostatnych neskor
    • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 12:48
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 13:09
        Avatar Murkobazko Fedora 12  Používateľ
        Vdaka za info...zaujimala ma tato tema, preto som sa pytal skusenejsich.
        "It's More Fun To Compute" - Kraftwerk
        • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 13:59
          Avatar Jozko Mrkvicka Matejovie Gentoo  Používateľ
          osobne by som sa zatial venom linux-ovym telefonom, ktore uz na svetlo sveta prisli i ked Neo uz asi urcite pride a cakam na neho aj ja.A tie co uz na svetlo sveta prislo su zatial z dielne hlavne od firmy Motorola a to konktretne napr. E680, A780, Rokr E6 alebo A1200. Lebo tieto su dostupne. Sice mozno iba cez eBay. Ja mam osobne A780 zatial a ten je v pohode.
          A computer is like air conditioning: it becomes useless when you open windows.
          • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 14:40
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            http://www.youtube.com/watch?v=o1UJsgTusdg . Smart zvladne skoro vsetko ;)
            sudo apt-get remove windows
            • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 14:41
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Sorry, zabudol som linknur :-D TU
              sudo apt-get remove windows
              • Re: linux v mobile 30.12.2007 | 15:18
                WlaSaTy   Návštevník
                Dobré, "Ubuntu running on Nokia N70". Môžem sa opýtať aká verzia ubuntu bola použitá? Momentálne sa totižto v Canonical vyvíja pre x86/64 a sparc, arm tam chýba. Dokonca nie je zastúpený ani v MobileAndEmbedded.

                Ale k veci, linux sa v mobiloch vyskytuje už roky, stačí pohľadať. Cena je samozrejme vyššia ako pri lowendoch, ale napríklad taká motorola má slušný výber modelov s linuxom.
                • E680 05.01.2008 | 06:23
                  burny491   Návštevník
                  Čaute Linuxáci

                  Mám Motorolu E680i s operačným systémom MontaVista Linux na Ezx platforme. Už som sa pokúšal o inštaláciu linloaderu a po pár dňoch trhania vlasov sa mi to podarilo. (vlastne ešte doteraz neviem presne ako) Chcel by som sa opýtať či neviete o nejakom programe pod ktorým by som na tejto hračke rozbehal ICQ a Skype poprípade MSN.

                  Ďakujem