Kompilacia ovladača podporovanej TV karty

Sekcia: Hardware a Drivery 02.01.2008 | 13:55
Attila   Návštevník
Ahojte,
snažím sa rozchodiť tv kartu AVER media 506R pcmcia pod opensuse 10.3 s defaultným jadrom, ako to je aj v člávku na http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/pcmcia/avertv-hybridpfm-cardbus-e506r

lenže dostávam hned pri kompilácií tuto pre mna neznámu hlášku, ktorá ma znepokojuje.

linux:/tmp/v4l-dvb-experimental/v4l # mc
linux:/tmp/v4l-dvb-experimental-55d60e988b89/v4l # make
scripts/make_makefile.pl
No version yet.
Updating/Creating .config
Preparing to compile for kernel version 2.6.22

***WARNING:*** You do not have the full kernel sources installed.
This does not prevent you from building the v4l-dvb tree if you have the
kernel headers, but the full kernel source may be required in order to use
make menuconfig / xconfig / qconfig.

If you are experiencing problems building the v4l-dvb tree, please try
building against a vanilla kernel before reporting a bug.

Vanilla kernels are available at http://kernel.org.
On most distros, this will compile a newly downloaded kernel:

cp /boot/config-`uname -r` <your kernel dir>/.config
cd <your kernel dir>
make all modules_install install

Please see your distro's web site for instructions to build a new kernel.

VIDEO_PLANB: Requires at least kernel 2.6.99
Created default (all yes) .config file
./scripts/make_myconfig.pl
perl scripts/make_config_compat.pl /lib/modules/2.6.22.5-31-default/build ./.myconfig ./config-compat.h
File not found: /lib/modules/2.6.22.5-31-default/build/include/linux/netdevice.h at scripts/make_config_compat.pl line 15.
make: *** [config-compat.h] Error 2




Prosím poradte, vopred ďakujem
    • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 02.01.2008 | 13:59
      Attila   Návštevník
      Adresár v /tmp "v4l-dvb-experimental-55d60e988b89" som prepisal na "v4l-dvb-experimental" a začalo to dávať už hlášky :


      linux:/tmp/v4l-dvb-experimental/v4l # mc
      linux:/tmp/v4l-dvb-experimental/v4l # make
      perl scripts/make_config_compat.pl /lib/modules/2.6.22.5-31-default/build ./.myconfig ./config-compat.h
      File not found: /lib/modules/2.6.22.5-31-default/build/include/linux/netdevice.h at scripts/make_config_compat.pl line 15.
      make: *** [config-compat.h] Error 2
    • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 02.01.2008 | 14:47
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      ***WARNING:*** You do not have the full kernel sources installed.
      To vyzerá, že nemáš nainštalované komplet zdrojáky jadra.
      VIDEO_PLANB: Requires at least kernel 2.6.99
      A podľa tohoto, že potrebuješ kernel minimálne 2.6.99. Je taký vôbec!?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 02.01.2008 | 14:57
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 03.01.2008 | 00:39
        Attila   Návštevník
        Prepáč, ale v tom to asi nebude, keďže používam defaultne nie až tak stare jadro, a najnovší experimentálny ovladač spred už viac než 3 mesiacov
        • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 03.01.2008 | 01:47
          WlaSaTy   Návštevník
          Máš pravdu, tá chyba vyzerá byť v niečom inom.:

          ***WARNING:*** You do not have the full kernel sources installed.
          This does not prevent you from building the v4l-dvb tree if you have the
          kernel headers, but ...

          A nižšie:

          perl scripts/make_config_compat.pl /lib/modules/2.6.22.5-31-default/build ./.myconfig ./config-compat.h
          File not found: /lib/modules/2.6.22.5-31-default/build/include/linux/netdevice.h at scripts/make_config_compat.pl line 15.
          make: *** [config-compat.h] Error 2

          Linka /lib/modules/`uname -r`/build zvykne ukazovať na /usr/src/linux-`uname -r` alebo na iné miesto na disku kde boli umiestnené zdrojáky jadra počas jeho kompilácie. Tá linka buď ukazuje na neexistujúci adresár alebo na adresár ktorý neobsahuje to čo by mal. SuSe som už dlho neskúšal ale pred dávnymi rokmi keď bolo ešte za peniaze tak LiveCD demo neobsahovalo kompletný set na preklad programov. Či to pretrvalo aj do čias OpenSuSe 10.X netuším (novel nepapám) ale každopádne by som ako prvé odporučil skontrolovať či sme nezabudli nainštalovať nejaký balíček čo obsahuje hlavičkové súbory alebo zdrojáky jadra. Ak by to nepomohlo, tak samotný preklad odporúča použiť Vanilkové jadro z kernel.org. Predsa len Distribučné Jadrá sú silne zaplátané (opatchované) a dosť často sa im takéto inštalácie doplnkových ovládačov nepáčia tak ako teraz.

          PS.: to netdevice je len kvôli tomu že niektoré TV karty obsahujú aj sieťovku na príjem internetu cez satelit. Ale to len pre info :)

          • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 03.01.2008 | 09:46
            Attila   Návštevník
            To čo si mi napísal, som mal ajtušáka, len som nechápal, či naozaj je nejak opatchovaný a zaroven okyptene jadro, ..ale dík, aspoň viem, že to realitou môže byť, odskušam tu vanilku, snad zvukovka nejak pojde aj s wifi netom :)
            • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 03.01.2008 | 16:50
              WlaSaTy   Návštevník
              Kernel je v každej distribúcii silne opatchovaný, výnimkou je snáď len gentoo ak mu povieš že _nechceš distribučné jadro ale vanilla. Ale v tom problém nemusí byť, skôr v tom že chýba zodpovedajúca časť jeho zdrojákov. No rob ako myslíš, ja KDE nepoužívam takže pri výbere Ti neporadím.
          • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 03.01.2008 | 09:49
            Attila   Návštevník
            Prosím ťa ake distro by si mi odporučal, ked mam rád KDE, používam noťas dell latitude D600, s pripojením cez wifi a chcem používať tu tv kartu, ...kubuntu, debian testing ?
            • Re: Kompilacia ovladača podporovanej TV karty 03.01.2008 | 14:38
              Avatar Predrag Ubuntu 10.04  Používateľ
              neviem ako si ty skuseny linuxak ale ja by som ti poradil asi Kubuntu.Ma dobru podporu..Debiana skor nie ako ano ,pretoze ten je pre trosku skusenejsich ale vidi sa mi o daco stabilnejsi.
              Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510, Ati Radeon x 1100.