nieco pre novacika

Sekcia: Ostatné 27.05.2005 | 19:56
a91   Návštevník
aky linux si mam vybrat ked som este ziadny nemal a da sa stiahnut z internetu???diky
    • Re: nieco pre novacika 27.05.2005 | 12:14
      JANY   Návštevník
      Ja som zacinal s Redhatom 9, teraz fedora Core 3....
    • Re: nieco pre novacika 27.05.2005 | 12:47
      matelo   Návštevník
      ja som zacal na suse 9.1 ma to v pohode klikaci instal, a aj ovladanie je docela intuitivne. takze tak
    • Re: nieco pre novacika 27.05.2005 | 12:50
      Radeon   Návštevník
      Ja som zacinal s Mandrakelinuxom a bolo dobre. Skus pozriet sem alebo sem
    • Re: nieco pre novacika 27.05.2005 | 13:55
      dusan   Návštevník
      Mládenci, myslím, že by neškodilo, keby ste si pred tým, ako sa opýtate, pozreli, či sa už o tom nehovorilo, v tomto prípade rubriku "Otázky nováčikov". Inak čoskoro znechutíte tých, ktorí sú ochotní vám pomôcť. Platí to aj pre túto otázku, ktorá sa opakuje dokola. Dostanete odpoveď "ja som začal s Mandrake", "Skús SUSE, to je dobrá distribúcia...", "Fedora" atď. Poradil by som takto (ale aj to už tu bolo...): Skús začať napríklad tu, kde je stručná charakteristika niektorých distribúcií, pozri si ich domovské stránky, screenshoty, stiahni si ich, vyskúšaj a uvidíš, čo ti bude vyhovovať najlepšie. Btw sám som začínal s RedHatom, prešiel som na SUSE (ktorú pokladám za asi najlepšiu možnosť pre prechod z WIN), popri tom somvyskúšal celý rad distribúcií, aby som nakoniec skončil u FreeBSD. Ale to nie je linux :)
      • Re: Re: nieco pre novacika 27.05.2005 | 16:07
        dusan   Návštevník
        A ešte niečo, čo tu už tiež párkrát odznelo - ako prvý kontakt s linuxom je zrejme najlepšia niektorá z LIVE-distribúcií. Netreba ich inštalovať, takže nehrozí, že si poškodíte, zmažete atď. dáta na HDD. Stačí naštartovať počítač z CD.
        • Re: Re: Re: nieco pre novacika 27.05.2005 | 19:56
          transport   Návštevník
          Odo mna iba takato odpoved hned tu na linux.sk je clanok ktoru distribuciu si vybrat a pripadne www.distrowatch.com