problem pri spusteni Ubuntu na NB

Sekcia: Ostatné 03.01.2008 | 14:01
dona   Návštevník
Dobry den vsetky..no zas som tu...na PC mi ide vsetko ok, len mam novy NB a chcela som na nom vykusat aspon live verziu Umbuntu, ze ako sa bude spavat a tak...ale napisalo mi nejaku chybu:Faild to start the X server(your graphical interface), it is likely that it is not set up correctly, would you like to view the X server to diagnose the problem?Yes No
Chcela som sa spytat, ci sa da s tym nieco spravit a ak ano, tak ako, ked mi vie niekto pomoct.
ak to pomoze alebo bude na nieco dobre, tak mam HP Compaq 6720s core 2 duo
    • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:06
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mam tento isty NB len nemam 2 jadrovy procesor. Ubuntu mi slo spravne. Vidim tam ale, ze to nevie nastartovat grafiku. Aspon podla mojho nazoru. Nieje mozne ze mas zle napalene medium? Skusil by som aj nieco ine, napr. SuSe alebo Xubuntu, co aj tieto maju problem spustit sa v grafickom rezime. Ak ano, pravdepodobne je problem v grafike, ja som s tymto fakt problem nemal. Odporucam napalovat na CD-RW aby si nemusela tolko medii minat. Skus napr. to SuSe 10.3 LiveCD a daj vediet ako to dopadlo.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:10
        dona   Návštevník
        mam original Ubuntu 6...na PC mi to slo vsetko vpohode...len na NB mi hlasi tu chybu...dala som aj prekontrolovat CD a je OK...najprv som skusala 7. ubuntu, hlasilo mi ten problem, tak som skusila original a i tak nic...no neviem...ja len ci nahodou sa nieco neda vypnutz v Biose alebo tak...ani neviem co poriadne ma za problem...lebo ako vravim PC vsetko ok.
        • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:13
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Mas najnovsiu verziu ubuntu? UBuntu 7.10 Gutsy Gibbon? Vies, ide o to ze toto je novy notebook takze starsie distribucie by mohli mat problem s driverami, v tomto pripade s grafikou. Ale je to len strielanie na slepo. Fakt neviem kde moze byt problem
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:17
            dona   Návštevník
            nie mam tu 7.4. teda myslim...nevedela som, ze je uz nova...tebe sla ta 7.10 ok na tom NB?
            • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:21
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              mozes si ju stiahnut na ubuntu.cz , 7.10 mi sla bez problemov co sa tyka grafiky. Ale problem bol s internetom. Ubuntu mi nechcelo najst ani ethernetovy kabel, nie to este WiFi. Vyskusaj, snad ti tam internet pojde. Ale ako keby som chcel ostat pri ubuntu tak by problem wifi a kablovy internet nebol.Ak by bol problem tak sa ozvi tu na fore, radi poradime
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:25
                dona   Návštevník
                OKi, dakujem velmo moc...ako ja chcem sa s Ubuntu len ucit na linuxe a internet mam iny a na starsich verziach mi siel oki...a wifi ani nepouzivam...kedze mam net cez USB. takze to mi problem nerobi ani...vyskusam, snad to uz pojde oki...este raz dakujem
    • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:08
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      aku mas grafiku? Intel, ATI, NVIDIA ? Others
      • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:10
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Je tam zdielana Intel-acka , vesa drivere idu v pohode, dokonca ani s rozlysenim nieje problem. Ale ako vravim. Ubuntu tam mne slo v pohode
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 03.01.2008 | 14:11
        dona   Návštevník
        grafika je Intel
    • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 04.01.2008 | 12:18
      Avatar david1 Debian Etch, Ubuntu 8.10  Používateľ
      Ja mam notas HP nx6310 s integrovanou grafikou GMA945 a Ubuntu 6.10, 7.04 aj 7.10 mi na tom ide bez problemov.
      • Re: problem pri spusteni Ubuntu na NB 04.01.2008 | 17:21
        Dona   Návštevník
        Tak ja mam Intel 965 a nejde to...co uz...ale netusim ja budem pri novsej verzii...este som nekusala...