mrznutie x

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2008 | 20:57
pejta   Návštevník
Zdravim, mam taky problem, ze mi zamrza system,tj -mys nereaguje, neda sa prepnut do konzoly, restartovat x-ka, pomoze len tvrdy reset. Na 90% som si isty ze to je sposobene fglrx ovladacom od ati, kedze po jeho odinstalacii bezi vsetko v poho. Cize sa chcem opytat, ci je mozne s tym nieco spravit, alebo mam skusit open-source ovladace. Vopred dik.

Distro:Slackware 12;gpu:Radeon 9550 - 128MB;cpu:Sempron 2800+ - 1.6 GH;
mb:Asus K8V-X SE


    • Re: mrznutie x 04.01.2008 | 21:05
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Huh, ta zostava.. :) Aky desktop pouzivas? Ak KDE / Gnome tak sa necudujem ze ti to mrzne :)
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: mrznutie x 04.01.2008 | 21:21
        Avatar Peter Drábik Manjaro  Používateľ
        no ja s gnome na gentoo sa nemozem stazovat.. nie si nejaky zaujaty? :)



        inak - nie je ta zostava taktovana?
        • Re: mrznutie x 04.01.2008 | 21:40
          pejta   Návštevník
          Zostava taktovana nie je a ram mam celych 512MB, takze to nie je az take hrozne ;-)
          • Re: mrznutie x 04.01.2008 | 23:41
            dusan   Návštevník
            Na 9550 jednoznačne radeon oss ovládače.
            Bratanec mal tiež a tam mušli tie oss jednoznačne lepšie. (aj beril)
    • Re: mrznutie x 04.01.2008 | 22:39
      Martin   Návštevník
      Tak to sa už raz alebo dvakrát stalo aj mne na Mandrive (za rok používania), a pritom mám tiež 512 MB RAM. Tiež pomohol len tvrdý reštart a potom sa mi systém veeeľmi dlho spúšťal a sám seba kontroloval.
    • sysrq 04.01.2008 | 23:01
      Avatar peter s.   Používateľ
      pozri si aj tento návod na sysrq.

      ked ti to nabudúce zamrzne skús alt+SysRq+r - to by malo odblokovať klávesnicu a mal by si sa vedieť dostať do konzoly, v tom návode je toho viacej...
      hm, ale to vlastne nie je odpoved na tvoju otázku/problém :)