ubuntu a zivotnost diskov na notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2008 | 16:12
Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
zdravim,

uz je tomu davno co som cital clanok tento clanok o probleme respektive bugu v ubuntu.

chcel by som sa spytat do akej miery je to vazna vec, ako tomu predist, ci sa tento problem vztahuje aj na kubuntu, resp. na ktore distra sa tento problem vztahuje / nevztahuje.

pouzivam ubuntu / kubuntu, mal som chvilu aj mint. notebook som si platil sam takze ma dost zaujima vec ze kolko mi tento stroj vydrzi :)

ak mate niekto nejake informacie tak pls dajte vediet

vopred dakujem
    • Re: ubuntu a zivotnost diskov na notebooku 05.01.2008 | 16:36
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Už sa to tu riešilo. Nie je to pravda. Ak nemáš zapnutý laptop mode, ktorý vypína disky každú chvíľku, tak nie. Laptop mode by mohol skrátiť životnosť. Ale myslím, že windos tiež vypína disky aby ušetril a tak skracuje životnosť aj on. Štndardne je laptop mode v ubuntu vypnutý, takže nemaj strach ;)
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ubuntu a zivotnost diskov na notebooku 05.01.2008 | 16:40
        Avatar Mirrec ubuntu 8.10  Používateľ
        a ten laptop mode sa mi napina automaticky napriklad ked ficim iba na baterke alebo nieco podobne ?
        • Re: ubuntu a zivotnost diskov na notebooku 05.01.2008 | 16:50
          ---   Návštevník
          FAQ

          Is Laptop Mode Enabled?
          How do I check if laptop mode is enabled?

          Execute cat /proc/sys/vm/laptop_mode. If it contains a nonzero value, then laptop mode is enabled, if it says 0, then it isn't.
        • Re: ubuntu a zivotnost diskov na notebooku 05.01.2008 | 17:10
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Nie. Nezapína. Musíš ho zapnúť ručne alebo si to dať do nejakého skriptu.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk