msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce)

Sekcia: Hardware a Drivery 05.01.2008 | 17:37
Kelso   Návštevník
msi ex600.. mam problem so spravnym zobrazovanim stavu baterie. chvilu po starte ju mam akoze nabitu a po minute mam vraj vybitu... jednoducho tomu sibe ()

vraj sa to da riesit novsim jadrom, ktore ma pre to lepsiu podporu, len ja ked ho nahodim, a prihlasim sa do systemu, cele XFCE prostredie sa mi poondi. teda, zmensia sa mi vsetky fonty na take male ze ich ani nejde citat. a ked sa lognem do stareho jadra, tam je uz tato chyba tiez. a vlastne mi to ani nepomohlo, kernel 2.6.22 mam, 2.6.24 som myslim skusal

potom som to musel cele reinstalovat, lebo som tie fonty nevedel opravit, tak sa s tym bojim experimentovat.

da sa to prosim vlastne nejak riesit? stav baterky?
    • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 17:48
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      hmm vidim ze sa snazis zavitat do vod linuxu. XFCE je v pohode, odlahcene pre vyssi vykon. Avsak MSI ntb co mam ja aj ty ma 2 G ram takze si mozes dovolit pouzivat ako desktop tazsie KALIBRE napr. KDE =D co sa tyka funkcionality linuxa na tomto notebooku, otestoval som na nom snaad vsetky distra [a to nehovorim len tak z haluze]. Ale jedine distro na ktorom mi ide teraz uz uuuplne vsetko je openSUSE 10.3 a som sa divil ze ::

      uname -a ::
      Linux tommyangelo 2.6.22.13-0.3-default #1 SMP 2007/11/19 15:02:58 UTC x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

      ked som stahoval 32 bit verziu..alebo uz ani neviem co som stahoval. Skratka skusal som tam hodit vsetko, a zistit na ktorej distribucii pojde co najviac veci. Teraz mi openSUSE bezi lepsie nez windows.
      Boot-drag-isti by mohli namietat, ze je to zabrzdene distro, avsak mne sa ho podarilo zrychlit ::
      originalny start BOOTCHART
      s vyuzitim ubuntackeho upstartu
      • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 18:01
        Meno   Návštevník
        chces povedat ze ak pouzijem opensuse10.3 verziu x86_64 tak bude rozoznavat stav beterie ?
        • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 18:11
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          no ukazuje to divoko, ale aspon prepina na baterku al. sietove napajanie...kazdopadne so suse som mal najmenej problemov. Hned islo dynamicke skalovanie procesora, suspend, compiz-fusion [trocha sa trebalo vyhrat s jeho nacitavanim na zaciatku], bluetooth, wifi, apod.

          inac to divoke zobrazovanie baterky je ozaj dane tym ze treba novsie jadro. Nejako specialne som sa tym nezaoberal ale zaujimalo by ma to ako to vyriesit.
          • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 18:22
            Meno   Návštevník
            to by prave zaujimalo aj mna... mam tiez opensuse10.3 a baterka je ta posledna vec co mi chyba ku 'stastiu'... snad prichodom opensuse11.0 to bude uz 100% ;)
            • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 20:03
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              ono to bude pravdepodobne problem napevno zavedeneho modulu psmouse v jadre. Treba prekompilovat jadro tak, ze ten modul uviest ako modul :)

              zdroj informacie

              idem skusit skompilovat jadro ale akooo =D gentooisti hlaste sa
              • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 20:19
                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 20:29
                  Meno   Návštevník
                  to je podla mna trochu iny problem co tam oni riesia... ale za pokus nic nedaz... totiz mne( a zrejme aj tebe ) ten 'hruby' stav baterie rozozna, tj ci je plugged alebo ide z baterky... ale kolko zivota baterii vydrzi uz nevidim :( ale mozno to vyriesi... mna dost zaujal skor ten prispevok s upgradnutim kpowersave...
                  • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 14:19
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    alebo upgrade kernelu zabral pre niekoho. Len z kadial ten kernel vyhrabal ked v offic repoz neni
                    • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 16:50
                      Meno   Návštevník
                      nie je a ani nebude... aspon podla toho co som cital... ale su niekde neoffic( resp. pseudo offic ) repozitare... ale tam uz clovek straca ten komfort( a o to imho kazdemu pracujucemu cloveku v prvom rade ide... ) ze nemusi sa seruskat s blbostami a vsetko ma 'na par klikov'... cital som niekde v mailing liste ze koli ladeniu nechcu upgrade v stabilnej verzii, takze si bude trebat zrejme pockat na opensuse11.0 - tam by mal byt kernel 2.6.24... ale su aj tie neoficialne( nejake development repozitare ak dobre pamatam... ), ale ja osobne by som to neriskoval( moduly pre wifi a pod... ), niekde sa to da najist na ich domovskej stranke mozno( ja som to tam nejak objavil )... good luck
                      • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 16:56
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        mas pravdu, s tym ne-oficialnym upgradom cez nejake repozitare to nepojde. Skusal som a ma to konflikty s wifi, webkamerou, bluetooth a pod.

                        momentalne kompilujem (nakoniec som som spustil make v adresari /usr/src/linux-2.6.22.13-0.3). Uvidim co z teho vznikne. Btw. nemas presny link na tu kompilaciu a naslednu instalaciu? Zislo by sa...mozno aj pre neskorsich ktory budu hladat pomoc
                        • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 18:26
                          Meno   Návštevník
                          enjoy ( :-D )
                          • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 20:18
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            neda sa skompilovat jadro ako rpm balicek a potom by som ho nainstaloval (mal 2 jadra) a v pripade, zeby blblo, tak by som nabootoval do svojho originalneho distribucneho jadra a to experimantalne jadro s externym zavedenim psmouse modulu vymazal?
                            • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 20:58
                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                              Veď keď skompiluješ a nainštaluješ nové jadro, tak sa ti staré neprepíše (teda, nemalo by). A v grub/lilo by si mal mať na výber 2 jadrá potom. Ako balíček to asi ide spraviť, ako by potom dávali update jadra do distribúcii?
                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                              • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 21:12
                                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                mi ukazalo ze jadro ktore som si skompiloval nemoze byt nainstalovane lebo je v konflikte so starym (tym neopravenym o psmouse)...

                                p.s. kompiloval som pomocou make rpm avsak .config som pouzil ako si ty hovoril v tom navode Najprv skopírujeme súbor /boot/config-2.6.18.2-34-default do /usr/src/linux a premenujeme ho na .config. Editujeme tento súbor. Riadok CONFIG_MOUSE_PS2=y zmeníme na CONFIG_MOUSE_PS2=m. Potom nám už stačí byť v konzole ako root na adrese /usr/src/linux a napísať make
                                • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 21:14
                                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                  alebo asi spravim take nieco ze si niekam na disk skopirujem (zalohujem / partisnu) a skusim ist tvojou cestou v navode. Lebo bez ukazovatela stavu baterky sa na notebooku neda pracovat.
                                  • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 21:27
                                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                    To máš pravdu. Bez ukazateľa to nejde. Ak máš CD ubuntu (alebo inej Debian like distribúcie) tak skús či ti v liveCD bude ukazovať dobre. Alebo skús pred vypnutím liveCD rmmod psmouse a skús nabootovať znozu, či bude ukazateľ fungovať. Ak hej, je to tým modulom na 100%.
                                    Alebo ešte jeden test. Vypni notebook, odpoj ho od siete, vyber baterku. Vlož baterku, zapoj adaptér a zapni. Ak pôjde ukazateľ, tak je to tým modulom. Mne to po vytiahnutí baterky išlo. Ako keby ostalo niečo niekde zapísané a zmazalo sa to iba kompletným odpojením od napájania.
                                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                    • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 21:47
                                      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                      myslim ze s Live-kom toho moc neotestujem, pretoze Live-ko si uklada moduly do ramky a ked restartnem, tak sa CD vysunie a tie moduly sa aj tak nahraju znova. Skor uz vidim len jedinu moznost a to je zalohovat
                                      / partisnu
                                      a ist skusit kompilovat a nainstalovat to tvojim sposobom...
                                      • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 21:51
                                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                        Nemáš pravdu. Ja som teraz skúsil bootnuť staršie liveCD ubuntu a správalo sa to tak ako keď neurobím rmmod psmouse. Dlhý štart biosu a nefunguje ukazateľ batérie.
                                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                        • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 22:05
                                          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                          je to divne, ale je to tak! Mas pravdu s tym liveCD! Akurat som skusal Mint Linux a ukazuje stav baterky! Cize chybu mame tu istu. Mozem sa ist pustit do prekompilovania jadra ;) dakujem ti
                                          • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 22:19
                                            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                            Nie je začo. Ja som sa s tým pred rokom tiež poriadne natrápil. Chybu pre HP tam už opravili, takže už nemusím robiť rmmod psmouse.
                                            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 21:06
                Meno   Návštevník
                vidis... ked uz mame tolko spolocneho( nb ), tiez ti to robi take zverstva ? napr. mne sa zapne az po druhom stlaceni powerbuttonu( musia byt zasebou, nieco ako dvojklik... ) alebo ze ked pri vypnutom nb chcem nabijat tak musim najprv stlacit powerbutton, a potom az zasunut( inak by sa nezaplo modre svetlo nabijania - zrejme by ani nenabijal... )... alebo to je iba moj 'model' ?
                dalsia vec co mi ku stastiu chyba je autovypnutie touchpadu pri prihlaseni.... ale to uz je minimum a zrejme sa to da pomerne elegantne vyriesit( len sa mi nechce hladat :-D )
                • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 21:25
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  mne sa zapina normalne (netreba dvojklik), ale ty to mas mozno preto, ze uz mas vymackany Button.

                  Nabijanie mi ide v pohode, nemas nieco s kablom alebo adapterom?

                  Autovypnutie touchpadu? Mne to nerobi..nehral si sa s xorg.conf? :)

                  --------------------------------------------------------------------------------------------------------
                  spet k povodnemu problemu ::

                  skusal som vsetky verzie kpowersave na software suse a ziadny balicek nebo upgrade nezabral. Tusim jedina moznost je to stym prekompilovanim jadra a zavedenim psmouse ako modul nie napevno
                • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 11.01.2008 | 01:52
                  Kelso   Návštevník
                  No do kybla! hej, aj mne to robi tak divne s tym zapinanim na druhy krat a tiez to s tym nabijanim. je to divne.. a este k tomu mi teraz po 2 tyzdnoch zacal vrcat vetrak, vzdy ked ho po pauze zapnem.. och
                  • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 19.01.2008 | 20:44
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    uz aj mne uz vrci vetrak...je zasrany prachom :( planujem to niekedy vycistit ale neviem ako na to.
              • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 21:39
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                To robilo na HP notebookoch so staršími jadrami. Tuším pod 2.6.22 :) Ak je to aj váš problém, treba skúsiť na ubuntu pred vypnutím sudo rmmod psmouse (ten čo má ubuntu by to mohol skúsiť). Ak to pomôže, tak to je tým, ak nie, tak nie :) . Na jadre 2.6.22 ten problém už nemám (mám HP nx6310).
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 05.01.2008 | 21:56
                  Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                  na opensuse 10.3 je modul psmouse zakomponovany v jadre...bueme musiet prekompilovat nech modul psmouse je ako modul nie priamov jadre
                  • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 00:36
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 10:19
                      Meno   Návštevník
                      mas to aj odskusane ? lebo imho to nemusi byt 'nas' problem...
                      • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 13:11
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        no akurat sa idem do toho pustit, ale neviem ako na to...skoncil som na
                        Potom nám už stačí byť v konzole ako root na adrese /usr/src/linux a napísať make...
                        po zadani make mi vypluje ::
                        tommy@tommyangelo:/usr/src/linux> make
                        make: *** No targets specified and no makefile found. Stop
                        • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 14:01
                          Meno   Návštevník
                          kompilacia jadra nie je ziadna sranda( :-D ), hlavne na distribucii ako suse( preto sa do toho ja osobne pustat nebudem ), ale chyba ti tam evidentne .config subor... to sa riesi bud prikazom make menuconfig( ci ako to bolo ), ale hlavne je mat ten subor .config pre standardny opensuse kernel a prepisat tam iba tu volbu pre psmouse... ale uz to bolo davno co som sa hral s takymito vecami a momentalne to nepovazujem za rozumnu cestu( preto by bolo vhodnejsie keby to vyskusal onen dotycni s xubuntu ked to uz ma ako modul ci to vobec ma vyznam... ), pretoze prekompilovanim jadra si mozes narobit vela starosti( napr. s rozbehanim wifi a pod... ), ale inak maju urcite na opensusni stranke navod na kompilaciu vlastneho jadra...
                          • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 14:22
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            prekompilovanie kernelu [zmena jeho JEDINEJ polozky] nemusi viest k nefunkcnosti wifi a pod.

                            len by bolo dobre ten novy prekompilovany kernel nainstalovat ako balicek cize v pripade nutnosti/nefunkcnosti by sa dal lahko odstranit
                        • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 15:41
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Skopíroval si si ten súbor config-... z /boot? A premenoval si ho na .config? A máš nainštalované zdrojáky jadra a nie len vývojové hlavičky?
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 16:17
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            a nemam nahodou spustit make v /usr/src/linux-2.6.22.13-0.3 ?

                            tommyangelo:/usr/src/linux-2.6.22.13-0.3 # ls
                            arch           .gitignore  localversion-rpm-release  REPORTING-BUGS
                            block          include     .mailmap                  scripts
                            COPYING        init        MAINTAINERS               security
                            CREDITS        ipc         Makefile                  sound
                            crypto         Kbuild      mm                        usr
                            Documentation  kdb         net
                            drivers        kernel      README
                            fs             lib         README.SUSE
                            

                            tommyangelo:/usr/src/linux # ls
                            .config
                            
                            ------------------------------------------------------------------------------------------
                            mozem si z kompilacie vytvorit balik, tak aby som si ho nainstaloval cez rpm, mal tak vedla terajsieho jadra dalsie a v pripade nefunkcnosti vymazal?
                            • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 16:32
                              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                              /usr/src/linux by mal odkazovať na ten priečinok. Ale sprav to tak, skopíruj ten .config tam a spusť make tam.
                              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                              • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 07.01.2008 | 13:33
                                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                prosim ta nevies ako potom odlahcit / partisnu (/home mam na druhej), lebo pred zacatim experimentovania som mal na nej len 3.2 G a ked som posledny asi 4-6 pokus nemohol dokoncit kvoli hlaske, ze na roote je malo miesta. Mrkol som sa tam a ze 9.6 G !!

                                Asi to preinstalujem :(
                            • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 16:52
                              Meno   Návštevník
                              inak na ich domovskej stranke tusim je nieco o kompilovni vlastneho kernelu... takze by som si tam pohladal a mas to 'koser'...
                    • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 12:16
                      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                      To je môj návod ešte z čias keď som používal SuSE. Na HP to bola jediná možnosť ako spojazdniť ukazateľ batérie. Problém bol v tom, že si načítal stav baterky (a či je pripojený adaptér) pri boote a viac ho neaktualizoval.
                      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                      • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 08.01.2008 | 22:54
                        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                        mam na teba prozbu, zdroj kernelu si mam stiahnut normalne tu verziu cez Yast, len nech obsahuje src? Potom prelinkujem /usr/src/linux nech vedie k tomu kernelu-src a spustim make a tak dalej...? ....(samozrejme .config je upraveny)
                        • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 08.01.2008 | 22:57
                          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                          Áno. A v podstate to ani nemusíš prelinkovávať. Môžeš to pustiť rovno v tom adresári.
                          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                          • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 09.01.2008 | 11:52
                            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                            moze to skoncit aj takto ten druhy krok?
                            tommyangelo:/usr/src/linux # make modules
                              CHK     include/linux/version.h
                              CHK     include/linux/utsrelease.h
                              CALL    scripts/checksyscalls.sh
                              Building modules, stage 2.
                              MODPOST 1721 modules
                            WARNING: Can't handle masks in drivers/mtd/nand/cafe_nand:FFFF0
                            tommyangelo:/usr/src/linux #
                            
                            • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 10.01.2008 | 16:23
                              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                              nakoniec sa mi podarilo prekompilovat kernel...ale vysledok...nefunkcny ukazovatel baterky!

                              Mozno updaty, a mozno upgrady distra na 11.0...do pekla uz aby to islo!
                              • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 10.01.2008 | 16:24
                                Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                                rmmod psmouse mi oddelal iba touchpad ale nikoliv mys
                  • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 06.01.2008 | 12:13
                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                    Ale ktosi tu spomínal, že na tom notebooku má ubuntu. Tak nech to skúsi on aby si ty kvôli tomu nemusel kompilovať jadro, ak nie je chyba v tom.
                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 24.03.2008 | 15:49
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      najnovsie Ubuntu 8.04 uz vyriesilo tento problem :) otestovane, funkcne
      • Re: msi ex600, chybne zobrazovanie stavu baterie (Xubuntu, xfce) 24.03.2008 | 21:28
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        a uz to ide aj v openSUSE 10.3
        Stacilo upgrade kernelu na 2.6.23.17-ccj64-default podla tejto odpovede.