Problém s CMS drupal

Sekcia: Ostatné 07.01.2008 | 23:14
Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
Mám jeden problém s CMS drupal. Na localhoste na mojom počítači fugnuje perfektne ale ak ho nahrám na host.sk, tak akosi štrajkuje. Vyhodí mi niečo takéto . Odpovede od host.sk sa asi nedočkám a ujo google mi tiež nejako neporadil.
Budem rád, ak niekto vie, čo s tým je.
Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Problém s CMS drupal 08.01.2008 | 11:56
      Avatar titanik mint  Používateľ
      to by skor chcelo opytat sa priamo na drupal stranke
    • Re: Problém s CMS drupal 08.01.2008 | 12:08
      Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
      Ja som mal podobny problem s modulmi pre Jommla CMS. Problem bol v uvodzovkach a s hodnotou NULL pri vytvarani databazy pre MySQL. Velmi som neskumal pricinu, ale
      asi to bude verziou pouziteho MySQL. Skus zistit pre aku verziu bol modul napisany, a aka verzia MySQL bezi na host.sk
      ...pripadne sa pohrat s uvodzovkami a s hodnoutou NULL v konkretnom subore.
      • Re: Problém s CMS drupal 08.01.2008 | 17:15
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Verzia MySQL na hoste je 5.0.44-log . V požiadavkách nie je napísaná verzia. Ani pre akú verziu bol daný modul napísaný sa mi nepodarilo zistiť.
        S tými parametrami by som sa aj pohral. Len akosi oni v tom súbore nie sú. Určite sa to nejako predáva ako ďalšie parametre od inakiaľ.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Problém s CMS drupal 08.01.2008 | 17:39
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        Skúsil som nainštalovať aj verziu 6.0RC1, 5.5, 4.7.1 a všetky robia to isté. Napísal som aj na drupal.sk ale neviem kedy sa dočkám odpovede. Vyzerá, že rýchlosť odpovedania nie je taká ako tu :( .
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Problém s CMS drupal 09.01.2008 | 11:12
          Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
          Teraz pozeram ze tam asi bude chyba vo vyraze: SELECT * FROM filter_formats WHERE OR format=1
          naozaj tam ma byt to OR ?
          • Re: Problém s CMS drupal 09.01.2008 | 11:45
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Tak ako si to napísal, vyzerá, že nie. Ale na localhoste mi to šlape, bez akýchkoľvek úprav.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Problém s CMS drupal 09.01.2008 | 11:47
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            A v tom súbore na riadku 151 je funkcia na hlásenie chyby, takže nemám šajn kde v skutočnosti nastala chyba.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Problém s CMS drupal 09.01.2008 | 14:46
              Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
              To je zaujimave... zeby bol problem niekde s pristupom a s pravami?
              Nastavuju sa niekde v konfiguracnom subore drupalu cesty (k modulom atd)? To uz fakt len tak typujem, strielam na slepo... tu uz naozaj koncim, lebo Drupal nepoznam. Ak sa tu najde niekto mudrejsi, hadam ti poradi.
              • Re: Problém s CMS drupal 09.01.2008 | 14:53
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Cesty má vyriešené. Jediné čo ide nastaviť je adresa umiestnenia a to nastavené mám. Vyzerá to skôr tak, že si fakt nerozumie MySQL s tým modulom pre prístum na MySQL. Ja tiež fakt netuším. Nakopíroval som to aj na ic.cz a tam to ide. Len rýchlosť je tak závratná, že sa stihnem aj najesť kým mi načíta stránku. Aj na mojom LAMPe na notebooku mi to ide. Fakt neviem. Napísal som na technickú podporu host.sk ale či sa vôbec ozvú netuším.
                Skúsil som tam nakopírovať aj CMS joomla a tá ide v pohode až na malú chybičku. Nejde sa prihlásiť na administrovanie systému. Takže je to nepoužiteľné. Tam ale nemá problém s mysql ale s niečim čo v php na servri nie je povolené. Písala to už aj pri inštalácii.
                Podľa mňa má host niečo pozakazované v nastavení php a potom to neide :( Škoda.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Problém s CMS drupal 10.01.2008 | 11:51
                  Avatar marek`` Ubuntu 9.04 KK  Používateľ
                  Ano, pri Jommla treba nastavit Global_variable ON. Niektory poskytovatelia webu dovolia uzivatelske php.ini
    • Re: Problém s CMS drupal 10.01.2008 | 14:24
      Avatar SonnY   Používateľ
      Nechce sa mi momentalne citat vsetky komentare tak len tolko: Drupal ma specificke naroky na hosting a nebezi len tak hoci kde. S istotou bezi na Websupporte a Directly2you. Ostatne vyskusane nemam. To ze ti funguje na locale neznamena ze ti pobezi na zivom hostingu. Mne sice funguje, ci ho prenesiem z localu alebo na local, ale viem ze nie kazdemu to ide.

      Otazky ohladom Drupalu sa radsej pytaj na www.drupal.cz
      Slovenska "podpora" je dost mrtva, ale coskoro bude novy slovensky web s podporou Drupalu.