Podporuje nieco Windowsové ovládače?

Sekcia: Hardware a Drivery 30.05.2005 | 15:53
Avatar radkope Mandrake  Používateľ
Neviete poradiť či nejaká distribúcia podporuje Win. ovládače? Počul som že by to malo podporovat nejaké BSD... neviete čo je na tom pravdy? Alebo kde stiahnem ovládače na Asus Wl-161 je to wifi USB adaptér... Chcem prejsť na Linux, alebo BSD.
    • Re: Podporuje nieco Windowsové ovládače? 30.05.2005 | 11:13
      dusan   Návštevník
      Pokiaľ viem ani linuxové distribúcie ani BSD systémy nepodporujú win ovládače (ono to dosť dobre nejde). Ovládače sú buď zabudované priamo v jadre alebo sa naťahujú ako moduly alebo majú vlastnú inštaláciu (napr. nvidia).
      • Re: Re: Podporuje nieco Windowsové ovládače? 30.05.2005 | 11:48
        radkope   Návštevník
        OK.. a nevieš aspon poradiť kde stiahnem ovládače na ten ASUS... alebo, aké iné Wifi zariadenie si mám kúpiť aby to podporoval Linux, presnejšie Fedora..
        • Re: Re: Re: Podporuje nieco Windowsové ovládače? 30.05.2005 | 12:20
          dusan   Návštevník
          Sorry, wifi nepoužívam, ale google je tvoj kamarát (skús napr: linux hardware wifi usb). Alebo začni tu.
          • Re: Re: Re: Re: Podporuje nieco Windowsové ovládač 30.05.2005 | 13:48
            radkope   Návštevník
            Thanks... nasiel som na Googli.. zajtra to vyskusam, dufam ze sa tych wokien zbavym.... a nema nahodo niekto Fedoru 3, kto by ju bol ochotny upiect mam iba 128 net takze to nemozem stahovat lebo je to pomale..
            • Re: Podporuje nieco W ovl 30.05.2005 | 15:05
              abc   Návštevník
              pokial viem tak na verzii "LINDOWS" bezaly aj W. ovladače. To je ale stara distrib. nova sa vola Slackware, bezia vraj ovladace aj aplikacie z W.
              • Re: Re: Podporuje nieco W ovl 30.05.2005 | 15:53
                radkope   Návštevník
                Pokial dobre viem tak Lindows sa premenoval na Linspire a nema nic spolocne z Slackware.... Ale kde stiahnem nove Linspire ked je to komercne?
    • Re: Podporuje nieco Windowsové ovládače? 30.05.2005 | 15:16
      peter golis   Návštevník
      pre linux mame projekt pre wifi karty zvany http://ndiswrapper.sourceforge.net/ ale netusim ci sa oplati s takymi kartami zaoberat. vecsinou zevraj nemaju regulaciu vykonu.