spomalene gentoo pri zakazani pristupu na internet

Sekcia: Konfigurácia 09.01.2008 | 21:42
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
Mam na svoom PC spraveny bind9(DNS). Neviem ci bind pri kazdom spusteni demonu skontroluje pripojenie k netu ale ras som mal odpojeny internetovy kabel, OS aj bind nabehov v pohodicke ale akonahle som spustil Xko (startx) tak som musel cakat skoro 2 min kym mi korektne nabehne.. a nasledne som terminal spustal dalsich 20s.. proste nepredstavitelne pomaly.. Hladal som kde je problem samozrejme v konzole lebo v Xku sa to nedalo as som skusil vypnut bind a us odrazu vsetko islo tak ako ma.. potom som niekolkokrat skusal bind vypnut zapnut a skusal ci to len nebola taka nahoda ale stale ked som ho zapol brutalne sa mi zbrzdil PC.. po pripojeni internetoveho kabla us to slo normalne aj zo zapnutym bind..
Moj verdikt na to bol ze to je asi dajaky bug v binde tak som kyvol rukou..Inak musim podotknut ze sice mi text isiel dobre citil som tam mierne spomalenie ale na to co som robyl to nevadilo..

Teras mi tu nastava druhy tuplne rovnaky problem len s tym rozdielom ze mi to roby iptables..
konkretne sa to sprava tak ze mozem mat v nom hocijake pravidla a PC ide normalne ale akonahle dam defaulntu polytiku iptables -P INPUT DROP ... tympadom povolujem len to co mam v pravidlach tak v momente sa mi zbrzdi PC presne ako to bolo u bind.. V debiane som ziaden z tychto problemou nemal.
Takze podla mojho laickeho dedukovania mi s toho vypliva ze niektora sucast gentoo sa potrebuje k svojmu zivotu net.. a potrebuje mat aj uspesne prekladane poziadavky na tu adresu na ktoru pristupuje.. To znamena > ked bind bezi ale net neje funkcny (vytiahnuty kabel) ma za nasledom spomalenie PC
Alebo ked net ide poziadavky bind uspesne prelozi zase ho zbrzdi lebo iptables ho na ten net nepusti..
Ako som povedal Debian taky problem nemal.. Neviete mi niekto poradit kde mam skusit pohladat chybu??

V iptables som mal stale povolene len to co som potreboval a vsetko ostatne som zakazoval..
Tak ma napadlo ci v tom nemoze mat prsty emerge ze kontroluje ci ma pristup na net napr..ja neviem no.

Skuste niekto poradit..
< GENTOO FOREVER >
    • Re: spomalene gentoo pri zakazani pristupu na internet 09.01.2008 | 22:58
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      http://ubuntu.wordpress.com/2006/08/02/local-dns-cache-for-faster-browsing/
      • Re: spomalene gentoo pri zakazani pristupu na internet 11.01.2008 | 20:52
        Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
        moze byt ze iptables ma problem z 64bit? .. teras som cisto nahodne zistil ze v 64 bit kerneli debianu ties je iptables spomalene.. Xko neviem lebo mam len text na 64ke debiane...
        < GENTOO FOREVER >
        • Re: spomalene gentoo pri zakazani pristupu na internet 11.01.2008 | 23:40
          lieko   Návštevník
          necital som to cele ale iptables a problem so 64 bit je uplna sprostost. Take to oneskorenia su bezne ked sa nejaka aplikacia snaci resolvovat IP - treba zistit, ktora a zrusit ju.
    • Re: spomalene gentoo pri zakazani pristupu na internet 15.01.2008 | 19:33
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      tak som prisiel na to co to bolo u mna. Prisiel som na to ked som sa snazil rozchodit apache a ssl_mod. Updavoval som /etc/hosts a tam som si vsimol toto:
      127.0.0.1 localhost
      127.0.1.1 ubuntu7.10 ubuntu7
      

      Co je trochu zvlastne, lebo moj stroj ma hostname ubuntu710, tak som to zmenil na toto a uz to ide:
      127.0.0.1 localhost
      127.0.1.1 ubuntu7.10 ubuntu7 ubuntu710